ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT: Ujo Viking a osudové ženy

CSMT - Viking 55 Foto: CSMT - Viking 55Foto: Prima

Správná hvězda showbusinessu ví, že talent je jen půl umění a že velmi důležitý je při vystoupení také kostým. Někteří soutěžící tenhle fakt nepodcenili a podle toho přišli na casting také oblečeni.

Zářným příkladem toho je třicetiletý Aron Kudláček z Ostravy. Na castingy přišla celá řada mužů předvádějících různá bojová umění, ale v paměti utkvěl většině lidí hlavně on, protože přišel v kostýmu komiksového hrdiny Kick-Asse.

 

Přehlédnout se nedaly ani dvě dámy v sexy provokativních kostýmech Lucie Klásek a Eva Slaná. Mezi některými přítomnými vzbuzovaly dohady, jakou že disciplínu porotcům předvedou. Všechny tipy ale byly vedle. Dámy přijely z Opavska, jsou bývalé spolužačky z konzervatoře a tvoří houslové duo Femme2fatale. Na elektronické housle hrají skladby, které jsou kombinací nejrůznějších žánrů – klasické hudby, rocku, popu a elektronické hudby. Vystupují spolu už pět let na festivalech a různých společenských akcích a někdy nebývají jen samy dvě.

 

Femme2fatale

 

Jsou také součástí rockové kapely, v níž s nimi vystupují i drsní muži coby protipól k něžným ženám. Společně se předvedly divákům v Petrohradu, na Floridě a v dalších zemích, momentálně se prý chystají na Nový Zéland. Proč se do soutěže Femme2fatale přihlásily? „Většina soutěží je čistě pěveckých a to, co děláme my, není až tak obvyklé, proto si myslíme, že bychom mohly porotu zaujmout. A chtěly jsme si zasoutěžit, ale vyhrát by taky nebylo špatné,“ vysvětlovaly obě dámy.

 

V tradičních kostýmech čekal na své vystoupení také romský taneční soubor Malé děti neboli Cikne čhave, který se představil v Ostravě. Tvoří ho rodinní příslušníci, má deset členů, ale na konkurz přijela jen část – sestry Lucka, Veronika, Irena a Emilka Kačovy. Holky prozradily, že pocházejí ze dvanácti sourozenců, vystupují s tradičními folklorními tanci za doprovodu cimbálové muziky a kostýmy si šijí samy. Soubor založil jejich otec v roce 1999 a Malé děti už mají za sebou účast na různých festivalech a vystoupení s romskými kapelami.

 

Srdce Afriky

 

Nepřehlédnutelná byla díky výraznému make-upu – bílým lebkám namalovaným na tvářích – čtveřice děcek z Dětského domova v Tišnově, který je kousek od Brna. Porotě předvedla tanec, který pojmenovala Srdce Afriky. Je prý směsí afrických prvků a robotického tance a secvičit vystoupení jim trvalo asi dva měsíce.

 

Sladká byla ve svém kostýmu víly sedmiletá Natálka Kocmanová z Prahy. Vysvětlila, že kostým jí šila její učitelka baletu, že bude předvádět baletní vystoupení nazvané Variace cukrové víly a že na něj trénovala asi dva měsíce. Baletu se jinak věnuje od svých čtyř let.

 

Už když stál v řadě lidí, která se registrovala, budil pozornost Miroslav Benda. Jednak proto, že byl o hodně vyšší než ostatní dav, ale i proto, že měl na hlavně vikingskou přilbici. „Ujo Viking“, jak jej vzápětí překřtili členové slovenského štábu, přijel s celou rodinkou z Úžic u Kralup. „Jmenujeme se Metal Kids a jsme nejhustší dětská metalová kapela na světě,“ představil je nejmladší člen. Metal Kids společně vystupují od ledna, zpívají vlastní písničky i skladby od Metalliky nebo Judas Priest a v kostýmech, v nichž se představili porotě, prý běžně vystupují na svých koncertech.

reklama