Český Belmondo, Popelky na koni a jedna Anife

VIP Prostřeno 8. DÍL grafika Foto: VIP Prostřeno 8. DÍL grafikaFoto: All

Další týden s VIP PROSTŘENO! začne skromně, ale bude gradovat. Zahájíme prostou studentskou krmí u Petry Horváthové,pak opulentní večeří u Anife Vyskočilové, pohodovým večerem u Petry Černocké a skončíme rustikálním večírkem na statku se čtyřiceti koňmi u Martina Krause.

 

Český Belmondo, Popelky na koni a jedna Anife
Další týden s VIP PROSTŘENO! začne skromně, ale bude gradovat. Zahájíme prostou studentskou krmí u Petry Horváthové, abychom pokračovali bláznivou opulentní večeří u Anife Vyskočilové, pohodovým večerem v útulném domečku s kouzelnou zahradou Petry Černocké a skončili rustikálním večírkem na statku se čtyřiceti koňmi u Martina Krause. Jak moc se budou pravidly VIP PROSTŘENO! řídit hvězdy ze řetězu utržené? Mládež zastupují představitelé tragických milenců Vendy Bernátové a Dana Pánka ze seriálu Cesty domů. Jaká kouzla a zázraky nás čekají v kuchyni Saxány Černocké? A co vypadne z pusy bezprostřední Anife Vyskočilové, že se jediný muž tohoto týdne občas začervená? „Ale mladej, já po tobě nejedu, aby sis nemyslel, že jsem pedofilní teta,“ uklidňuje svého souseda u stolu koketa Anife. „Je to rebelka neuvěřitelná a fajn herdek baba a mám dojem, že se budeme hodně kamarádit. Anife bude luxusní kuchařka, ale nemyslím si, že by byla lepší než já,“ chvástá se Martin, který si věří. Mladší Petra očekává v úterý u Anife „průtrž energie“ a její kamarád „spoustu zábavy“. A taky že ano. Samozřejmě nejen v úterý, ale po celý týden se s dalším VIP kvartetem máte na co těšit v hlavním vysílacím čase jen na Prima family!
Pondělí: Petra Horváthová a spartánská večeře na koleji
„Život na kolejích je hodně zábavný, hlavně když se sjíždějí řeky,“ vzpomíná herečka a zpěvačka Petra Horváthová na studentské radovánky. Soupeře pozve do sekce Volha. „V každém patře si dáte panáka,“ vysvětluje se smíchem hezká brunetka. Martinovi to také připomnělo studentská léta a těší ho, „že je mezi třema krásnejma dámama.“ Petřino menu je jednoduché: studentský aperitiv, cibulačka, český gyros a dětské lívanečky. Hostitelka má ambice „ukázat studentům, že se dá uvařit levné a rychlé jídlo.“ Tak rychlé, že si Petra pořezala oba palce. Anife se těší na český gyros. „Vím, že existuje řecký gyros, turecký gyros, ale český? Petra to odflákla,“ říká pak bez servítků. „Kolej je drsná, bylo to trošku spartánský,“ hodností večírek na koleji Petra Černocká. Petra mladší ráda peče. Její dětské lívanečky jsou ale dětské jen zčásti, protože výraznou složkou je rum. A ten taky tvoří „studentský aperitiv“ – hodí se tam dvě zrnka kávy a pije se přes kostku cukru. „Měla jsem pocit, že jsem klisna,“ říká nastrojená Anife, která se na studentské koleji vyjímá až nepatřičně. „Mladej, strašně se mi líbíte, vypadáte jako Belmondo,“ lichotí od začátku Martinovi. „Je to bomba,“ říká o Petřině cibulačce kolega Martin, který přitom na polévky moc není. „Nebyla hnusná,“ konstatuje Anife. Ale sýr na kostičky se v ní nerozpustil, „protože není úplně vyteplená.“ Opečená kuřecí prsa s kořením gyros si mají soupeři sami nandat do pity, ale ještě že mají Anife, která jim ukáže jak na to. Ta se cpe a chválí, ale moc jí to nechutná. Jenže podle ní se jídlo nesmí hanět. A jak se tahle prima partička poprvé pobaví? Bude se hrát flaška, jak navrhuje Martin? 
Úterý: Anife Vyskočilová a její let do Istanbulu
„Jezte rukama,“ vyzývá své hosty doma bulharská Turkyně Anife, která jela do Německa, omylem vystoupila v Čechách a už tu zůstala. Nejprve se seznámila se synem Ivana Vyskočila, a když poznala otce, spadla jí brada, jemu též, a bylo rozhodnuto. Tvrdí o sobě, „že vaří výborně, nebo výborně.“ Jiná možnost není – plný stůl znamená v její vlasti symbol štěstí. Nákup na tržišti pojedná v orientálním duchu (nejradši by smlouvala) a menu rovněž. Na co se mohou soupeři těšit? Na tři mušketýry a jeden baklažán, arabské křidélko nebo stehýnko, dalmatské čufty po bosensku a jako dezert bude lahodný řecký jogurt politý tureckým medem od maminky a posypaný bulharskými vlašskými ořechy. Ale jak slibuje divákům: „Možná něco neudělám a možná něco udělám navíc.“ Protože takový živel, jako je Anife, se při vaření nenechá spoutat nějakým menu! „Překvapilo mě, že to jsou jen tři chody,“ říká Petra Horváthová, která netuší, co ji čeká. Určitě maso a baklažán. „Ani nevím, co je baklažán“, říká Martin, který tápe i nad čufty. Zato Petra Černocká má balkánskou kuchyni moc ráda. „Anife je můj velký favorit,“ tipuje. A kuchařka se činí: předvede, jak lilek nasolit, jak očistit fazolové lusky, uvidíme balkánské listové těsto a čufty z mletého masa, kam přijde jeden „vaječník“. „Kdyby vám nechutnalo, tak prosím řekněte, že vám chutná,“ prosí hostitelka. Dezert se podává na palubě, protože Anife vezme soupeře na letecký trenažér. Co myslíte, kdo nabourá? A jaké bude přistání po téhle jízdě do Istanbulu?
Středa: Saxána Petra Černocká kouzlí znamenitě i doma v kuchyni 
Petra se na svůj večírek připravila, dokonce natřela zahradní stolek. „Probudila se ve mně velká touha nezklamat,“ přiznává. Velký stůl a ubrus si ale musela vypůjčit, stejně jako bylinky od souseda. Plánuje večeři pro milovníky ryb a mořských plodů. Polévka bude její oblíbená indická kuřecí s mandlemi. „Tu nemůžu zkazit, dělám ji spoustu let.“ Své jmenovkyni, dceři rybáře, se lehkou rybkou s bramborem a špenátem strefí do chuti. Lehký bude i piškot s ovocem, oříšky a řeckým jogurtem. Jaká hostitelka, takové menu: příjemné, úhledné, tak akorát, trochu do světa, trendy. Anife při pohledu na jídelní lístek tuší, že se nepůjde dojíst do restaurace jako v pondělí. Polévku zná, u nich se jedla na svátky. Pro Petru mladší a Martina by mohla klidně být i pikantnější. „Ještě jsem krevety nepozřel,“ těší se Martin na předkrm, koktejl s avokádem, mandarinkami a jogurtovo-majonézovou zálivkou. „Já bych tam, protože jsem zvíře, dala trochu kečupu kvůli barvě, ale nechci si to rozlejt u těch mistrů,“ upřímně lituje zpěvačka, která jako přílohu podává rozpečenou bagetu s bylinkovým máslem. Je Anife skutečně alergická na mořské plody, jak straší? „Jakmile nebudou čerstvé, připravte mi sanitku, jedu!“ varuje. Nakonec ale „kdyby mohla, tak by jedla jenom koktejl.“ Co ještě Saxána ve své kuchyňce vykouzlí? Petřin hlavní chod – okoun – je výborně okořeněný, ale prostý, „protože u ryb platí, že čím míň, tím líp,“ tvrdí. Po včerejším tornádu s Anife je zábava klidná a tvůrčí. „Já si od Petry odnáším pohodu, která proplouvá tím barákem,“ libuje si dámami hýčkaný Martin. Ztuhl nepečený ovocný dezert tak, jak měl? Anife chutná nejvíc po předkrmu a „už teď se loučí s dovolenou“. A to ještě neví, jak se zítra vytáhne její favorit Martin…
Čtvrtek: Český Belmondo Martin Kraus peče kachnu v kuchařské čepici
„Princ“ Martin Kraus vyrůstal jako v pohádce. Na statku, v jízdárně, kam také pozve ženy. „Bydlení u Martina si představuju, že budou všude podkovy a rajtky,“ fantazíruje kamarádka Petra. „Je to řehole,“ říká s lehkou nadsázkou hostitel o rodinné farmě, „mám na krku čtyřicet koní.“ K herectví ho přivedla autobiografie J.-P. Belmonda, kterého má rád a jehož Anife (a prý nejen jí) připomíná. „Dělám si drápky na zájezd,“ netají se Martin. Soupeřky pohostí v „chlastroomu“ a v maminčině kuchyni spáchá „český nářez“: kachnu s knedlíkem a s variacemi zelí. Jídlo by mohlo potěšit Anife. „Já si představuju, že nám rozdá špejle a na tom bude buřt,“ podceňuje mladíka Petra Černocká, která po včerejšku už nemá na nic chuť. „Párky bude mít, chleba bude mít,“ vidí to podobně Anife. Holky přemluví, ať dorazí na farmu v gala. Sama přichází v zeleném, Petra je v klobouku – úplný Hollywood. Kdyby děvčata tušila, že budou v dlouhých róbách jezdit bosky na koni! Nastrojená Petra kamaráda Martina ale nepodceňuje: „Je to typ kluka, který zvládne všechno, tak proč by nezvládl jedno blbý vaření?“ Po neochucené mozzarelle s rajčaty a čínským zelím se místo polévky čepuje pivo a po kachničce Martin upeče „ananas na šutru“. Zmákne i domácí knedlíky? „Já jsem na knedlíkách odkojenej,“ hněte těsto představitel démonického Dana, který uvaří to, co má nejraději. „Anife bude v takový rozkoši, že těch deset bodů jí nebude stačit,“ chvástá se. Zelí sice bude červené a bílé, ale kupované, knedlík trošku tužší, ale kachna jako dort s křupavou kůrčičkou. A kosti? Házejí se rovnou do krbu jako na zámku. „Měla jsem pocit jako ve starém filmu,“ bájí Anife, které týden přinesl hodně osvěžení, optimismu a nové kamarády. „Zábava byla absolutně geniální, jenom pro někoho jinýho,“ říká Petra Černocká, která se ale také podívá na svět z koňského hřbetu. Martinovi přálo počasí, vyjde mu i pečení ananasu pod hvězdami? A kdo nakonec odjede k teplému moři?

Jak moc se budou pravidly VIP PROSTŘENO! řídit hvězdy ze řetězu utržené? Mládež zastupují představitelé tragických milenců Vendy Bernátové a Dana Pánka ze seriálu Cesty domů. Jaká kouzla a zázraky nás čekají v kuchyni Saxány Černocké? A co vypadne z pusy bezprostřední Anife Vyskočilové, že se jediný muž tohoto týdne občas začervená? „Ale mladej, já po tobě nejedu, aby sis nemyslel, že jsem pedofilní teta,“ uklidňuje svého souseda u stolu koketa Anife. „Je to rebelka neuvěřitelná a fajn herdek baba a mám dojem, že se budeme hodně kamarádit. Anife bude luxusní kuchařka, ale nemyslím si, že by byla lepší než já,“ chvástá se Martin, který si věří. Mladší Petra očekává v úterý u Anife „průtrž energie“ a její kamarád „spoustu zábavy“. A taky že ano. Samozřejmě nejen v úterý, ale po celý týden se s dalším VIP kvartetem máte na co těšit v hlavním vysílacím čase jen na Prima family!

 

 

Pondělí: Petra Horváthová a spartánská večeře na koleji

 

„Život na kolejích je hodně zábavný, hlavně když se sjíždějí řeky,“ vzpomíná herečka a zpěvačka Petra Horváthová na studentské radovánky. Soupeře pozve do sekce Volha. „V každém patře si dáte panáka,“ vysvětluje se smíchem hezká brunetka. Martinovi to také připomnělo studentská léta a těší ho, „že je mezi třema krásnejma dámama.“ Petřino menu je jednoduché: studentský aperitiv, cibulačka, český gyros a dětské lívanečky. Hostitelka má ambice „ukázat studentům, že se dá uvařit levné a rychlé jídlo.“ Tak rychlé, že si Petra pořezala oba palce. Anife se těší na český gyros. „Vím, že existuje řecký gyros, turecký gyros, ale český? Petra to odflákla,“ říká pak bez servítků. „Kolej je drsná, bylo to trošku spartánský,“ hodností večírek na koleji Petra Černocká. Petra mladší ráda peče. Její dětské lívanečky jsou ale dětské jen zčásti, protože výraznou složkou je rum. A ten taky tvoří „studentský aperitiv“ – hodí se tam dvě zrnka kávy a pije se přes kostku cukru. „Měla jsem pocit, že jsem klisna,“ říká nastrojená Anife, která se na studentské koleji vyjímá až nepatřičně. „Mladej, strašně se mi líbíte, vypadáte jako Belmondo,“ lichotí od začátku Martinovi. „Je to bomba,“ říká o Petřině cibulačce kolega Martin, který přitom na polévky moc není. „Nebyla hnusná,“ konstatuje Anife. Ale sýr na kostičky se v ní nerozpustil, „protože není úplně vyteplená.“ Opečená kuřecí prsa s kořením gyros si mají soupeři sami nandat do pity, ale ještě že mají Anife, která jim ukáže jak na to. Ta se cpe a chválí, ale moc jí to nechutná. Jenže podle ní se jídlo nesmí hanět. A jak se tahle prima partička poprvé pobaví? Bude se hrát flaška, jak navrhuje Martin? 

 

Úterý: Anife Vyskočilová a její let do Istanbulu

 

„Jezte rukama,“ vyzývá své hosty doma bulharská Turkyně Anife, která jela do Německa, omylem vystoupila v Čechách a už tu zůstala. Nejprve se seznámila se synem Ivana Vyskočila, a když poznala otce, spadla jí brada, jemu též, a bylo rozhodnuto. Tvrdí o sobě, „že vaří výborně, nebo výborně.“ Jiná možnost není – plný stůl znamená v její vlasti symbol štěstí. Nákup na tržišti pojedná v orientálním duchu (nejradši by smlouvala) a menu rovněž. Na co se mohou soupeři těšit? Na tři mušketýry a jeden baklažán, arabské křidélko nebo stehýnko, dalmatské čufty po bosensku a jako dezert bude lahodný řecký jogurt politý tureckým medem od maminky a posypaný bulharskými vlašskými ořechy. Ale jak slibuje divákům: „Možná něco neudělám a možná něco udělám navíc.“ Protože takový živel, jako je Anife, se při vaření nenechá spoutat nějakým menu! „Překvapilo mě, že to jsou jen tři chody,“ říká Petra Horváthová, která netuší, co ji čeká. Určitě maso a baklažán. „Ani nevím, co je baklažán“, říká Martin, který tápe i nad čufty. Zato Petra Černocká má balkánskou kuchyni moc ráda. „Anife je můj velký favorit,“ tipuje. A kuchařka se činí: předvede, jak lilek nasolit, jak očistit fazolové lusky, uvidíme balkánské listové těsto a čufty z mletého masa, kam přijde jeden „vaječník“. „Kdyby vám nechutnalo, tak prosím řekněte, že vám chutná,“ prosí hostitelka. Dezert se podává na palubě, protože Anife vezme soupeře na letecký trenažér. Co myslíte, kdo nabourá? A jaké bude přistání po téhle jízdě do Istanbulu?

 

 

Středa: Saxána Petra Černocká kouzlí znamenitě i doma v kuchyni 

 

Petra se na svůj večírek připravila, dokonce natřela zahradní stolek. „Probudila se ve mně velká touha nezklamat,“ přiznává. Velký stůl a ubrus si ale musela vypůjčit, stejně jako bylinky od souseda. Plánuje večeři pro milovníky ryb a mořských plodů. Polévka bude její oblíbená indická kuřecí s mandlemi. „Tu nemůžu zkazit, dělám ji spoustu let.“ Své jmenovkyni, dceři rybáře, se lehkou rybkou s bramborem a špenátem strefí do chuti. Lehký bude i piškot s ovocem, oříšky a řeckým jogurtem. Jaká hostitelka, takové menu: příjemné, úhledné, tak akorát, trochu do světa, trendy. Anife při pohledu na jídelní lístek tuší, že se nepůjde dojíst do restaurace jako v pondělí. Polévku zná, u nich se jedla na svátky. Pro Petru mladší a Martina by mohla klidně být i pikantnější. „Ještě jsem krevety nepozřel,“ těší se Martin na předkrm, koktejl s avokádem, mandarinkami a jogurtovo-majonézovou zálivkou. „Já bych tam, protože jsem zvíře, dala trochu kečupu kvůli barvě, ale nechci si to rozlejt u těch mistrů,“ upřímně lituje zpěvačka, která jako přílohu podává rozpečenou bagetu s bylinkovým máslem. Je Anife skutečně alergická na mořské plody, jak straší? „Jakmile nebudou čerstvé, připravte mi sanitku, jedu!“ varuje. Nakonec ale „kdyby mohla, tak by jedla jenom koktejl.“ Co ještě Saxána ve své kuchyňce vykouzlí? Petřin hlavní chod – okoun – je výborně okořeněný, ale prostý, „protože u ryb platí, že čím míň, tím líp,“ tvrdí. Po včerejším tornádu s Anife je zábava klidná a tvůrčí. „Já si od Petry odnáším pohodu, která proplouvá tím barákem,“ libuje si dámami hýčkaný Martin. Ztuhl nepečený ovocný dezert tak, jak měl? Anife chutná nejvíc po předkrmu a „už teď se loučí s dovolenou“. A to ještě neví, jak se zítra vytáhne její favorit Martin…

 

Čtvrtek: Český Belmondo Martin Kraus peče kachnu v kuchařské čepici

 

„Princ“ Martin Kraus vyrůstal jako v pohádce. Na statku, v jízdárně, kam také pozve ženy. „Bydlení u Martina si představuju, že budou všude podkovy a rajtky,“ fantazíruje kamarádka Petra. „Je to řehole,“ říká s lehkou nadsázkou hostitel o rodinné farmě, „mám na krku čtyřicet koní.“ K herectví ho přivedla autobiografie J.-P. Belmonda, kterého má rád a jehož Anife (a prý nejen jí) připomíná. „Dělám si drápky na zájezd,“ netají se Martin. Soupeřky pohostí v „chlastroomu“ a v maminčině kuchyni spáchá „český nářez“: kachnu s knedlíkem a s variacemi zelí. Jídlo by mohlo potěšit Anife. „Já si představuju, že nám rozdá špejle a na tom bude buřt,“ podceňuje mladíka Petra Černocká, která po včerejšku už nemá na nic chuť. „Párky bude mít, chleba bude mít,“ vidí to podobně Anife. Holky přemluví, ať dorazí na farmu v gala. Sama přichází v zeleném, Petra je v klobouku – úplný Hollywood. Kdyby děvčata tušila, že budou v dlouhých róbách jezdit bosky na koni! Nastrojená Petra kamaráda Martina ale nepodceňuje: „Je to typ kluka, který zvládne všechno, tak proč by nezvládl jedno blbý vaření?“ Po neochucené mozzarelle s rajčaty a čínským zelím se místo polévky čepuje pivo a po kachničce Martin upeče „ananas na šutru“. Zmákne i domácí knedlíky? „Já jsem na knedlíkách odkojenej,“ hněte těsto představitel démonického Dana, který uvaří to, co má nejraději. „Anife bude v takový rozkoši, že těch deset bodů jí nebude stačit,“ chvástá se. Zelí sice bude červené a bílé, ale kupované, knedlík trošku tužší, ale kachna jako dort s křupavou kůrčičkou. A kosti? Házejí se rovnou do krbu jako na zámku. „Měla jsem pocit jako ve starém filmu,“ bájí Anife, které týden přinesl hodně osvěžení, optimismu a nové kamarády. „Zábava byla absolutně geniální, jenom pro někoho jinýho,“ říká Petra Černocká, která se ale také podívá na svět z koňského hřbetu. Martinovi přálo počasí, vyjde mu i pečení ananasu pod hvězdami? A kdo nakonec odjede k teplému moři?

 

 

reklama