Chcete se zasmát? Pusťte si komedii Líbáš jako bůh

Žena nemusí muže rozdělit Foto: Žena nemusí muže rozdělitFoto: archiv

Jiří Bartoška, Oldřich Kaiser a Marie Poledňáková v nejlepší kondici. Tak by se také daly charakterizovat hlavní rysy filmu Líbáš jako Bůh, který známá režisérka úspěšně uvedla do kin v roce 2009. Vy se na něj můžete podívat na Primě v pátek ve 20:15

Je symptomatické pro českou kotlinu, že filmy české provenience buďto vyvolávají bouřlivý aplaus publika nebo ponich takzvaně pes neštěkne. Snímek Líbáš jako Bůh patří rozhodně k těm prvním.

Jeho hlavní dějovou linii tvoří příběh středoškolské profesorky francouzštiny a literatury Heleny. Ta si díky zdravému nadhledu rozumí se studenty i s kolegy ve sborovně. V osobním životě ji ale čekají nepředvídatelné zvraty – ostatně její rozvětvená rodina jí k tomu poskytuje dostatek příležitostí.

S bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, žije ve společné domácnosti, navíc pomáhá řešit problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty.

Kamila Magálová a Jiří Bartoška jako "vyčpělý" manželský pár Foto: Kamila Magálová a Jiří Bartoška jako "vyčpělý" manželský párFoto: All

To všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní osobní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. Ale přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když to už ani nečekáme. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A bláznivě se do něj zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž zamilované dvojici komplikují vztah plánovitě či neplánovaně jak partneři, tak i další členové rodiny..

Líbáš jako Bůh je přesně ten typ filmu, u kterého takzvaně přijdete na jiné myšlenky. Nenutí vás dedukovat, studovat nebo se komolikovaně orientovat v tématu. Naopak přináší pohled na vztahy a životní situace, které s velkou pravděpodobností zažívá každý z nás.

Jestli jsme vás nalákali, připravte si V PÁTEK večer něco dobrého k pití a ve 20:15 si tuhle komedii pusťte na Primě.

 

reklama