Chobotnice z druhého patra míří na obrazovky. V sobotu dopoledne

Chobotnice z druhého patra Foto: Chobotnice z druhého patraFoto: All

Pohádková klasika Jindřicha Poláka z roku 1986 s Žanetou Fuchsovou, Milanem Šimáčkem a hlavně Modrým a Zelenou v hlavních rolích vám zpříjemní sobotní dopoledne. Udělejte si pohodlí a Primu si zapněte v 11:45.

Hrdiny nesmrtelného příběhu jsou Honzík a Eva Holanovi, kteří spolu s rodiči vyráží na ne zrovna vydařenou dovolenou do Portugalska. Když už se na západní cíp Evropy konečně dostanou, místo krásného moře na ně čeká voda plné uniklé nafty z ropné havárie. Na rodiče začíná doléhat ponorková nemoc, ale děti naštěstí jejich hádky ani posléze za přítomnosti policie nesdílejí. Na pláži totiž objeví modrý a zelený kousek záhadné hmoty připomínající plastelínu, ze kterých si vymodelují chobotničky.

A právě tady začíná ta švanda – ani Honzík, ani Eva totiž netuší, že hmota je živá a chobotničky mají našlápnuto k tomu stát se jejich nejlepšími přáteli. Nejen, že jsou pořádně živé, ale dokonce umí mluvit a ještě k tomu jsou pro každou lotrovinu. V patách jim ovšem v jejich kratochvílích bude profesor George a jeho tým, z jejichž výzkumné lodě nyní už chobotničky unikly. Profesor vidí v záhadné hmotě, kterou vyzdvihl z hlubin moře, naději na neutuchající zdroj elektřiny. Jeho „kumpány“ dovede pátrání po chobotničkách až na pražskou Kampu, kde Holanovi bydlí a kde se od jejich návratu z dovolené dějí přímo neuvěřitelné kousky.

Věděli jste o Chobotničkách?

  • Rodinnou komedii natočil režisér Jindřich Polák podle námětu Oty Hofmana. Stejná autorská dvojice je podepsaná i pod seriály jako Pan Tau a Návštěvníci. Nejblíže jsou ovšem „Chobotničky“ blízké seriálu Lucie, postrach ulice. I zde totiž hrají hlavní roli animované postavičky z plastelíny.
  • Filmoví Holanovi bydlí na skutečné adrese - U Lužického semináře 93/12 na pražské Malé Straně.
  • Do Portugalska Holanovi cestují automobilem Renault 20 TS z roku 1978.
  • „Modrej“ má nezapomenutelný hlas Františka Filipovského, „Zelenou“ namluvila Jiřina Bohdalová.
  • Holanovi přijedou do Portugalska a moře je zanesené ropnou skvrnou. Když ale produkce potřebovala, aby byli od ropy špinaví, nenutila je mazat na sebe skutečnou naftu. Posloužilo jim cocacolové barvivo, které je naprosto zdraví neškodné a drží se na hladině.

Na Chobotnice z druhého patra se podívejte v sobotu od 11:55 na Primě.

 

reklama