Co jste o filmovém kultu Láska z pasáže nevěděli!

Láska z pasáže Foto: Láska z pasážeFoto: All

Na Primě uvidíte v sobotu další bombu z klasické šedé komunistické Prahy, kterou tehdy prosvětlovaly lidské příběhy. Další film režiséra Soukupa s jeho mužskou múzou Lukášem Vaculíkem. Lásku z pasáže uvidíte na Primě v sobotu ve 14:20! Pojďte s námi do zákulisí natáčení!

O čem Láska z pasáže je?

Devatenáctiletý Pavel Kříž tráví veškerý volný čas v pražských pasážích, bistrech a na diskotékách s partou zloděje Robyho. Pavel sice má maturitu, ale pracuje jako čistič oken, přičemž velkou část jeho příjmů tvoří zisk z podvodů, šmeliny a krádeží Robyho party, které dodává zaručené tipy. Není tedy příliš nadšen, když mu vedoucí úklidu přidělí mladou brigádnici Janu Hálkovou. Přestože se dívka netají s nechutí k Pavlovu způsobu života, vznikne mezi nimi křehké citové pouto.To však nemůže v prostředí, ve kterém se Pavel pohybuje, vydržet. Mladík se dostává do stále větších problémů – část Robyho party je dopadena policií a on nemůže sehnat peníze na vrácení dluhu. Situace se vyhrotí v okamžiku, kdy parta zlodějů unese Janu... a začne přituhovat!

Lukáš Vaculík byl tehdy idol všech žen a dívek. Československá osmdesátá léta byla zkrátka ve znamení tohoto modrookého špinavého blonďáka. Nejvíce s ním však spolupracoval právě Jaroslav Soukup, který má na triku i kultovní filmy, jako jsou právě Kamarádi do deště.

Článek

Kamarád do deště Foto:

Kamarád do deště? Na Vaculíka se čekalo až se vrátí z vojny!

V sobotu můžete zavzpomínat na mládí, kdy Dávej ber hrálo na diskotékách a vy jste se poprvé učili líbat. O to horší bylo, že vám k tomu asistovaly rovnátka. Sagi s...

 

Poznejte dalších deset věcí, které jste o filmu nevěděli!

1) Film se natáčel opravdu na Václavském náměstí v pasážích za plného provozu. Tehdejší obyvatelé Prahy však pro nějaké vytváření umění neměli pochopení, a tak filmařům často nadávali a pletli se do záběrů.

2) Láska z pasáže se natáčela v roce 1984 a stala se jedním z nejúspěšnějších českých filmů roku 1985. Film tehdy stál poměrně dost velké peníze, režisér Soukup říká, že 3,6 milionu. Výdělek byl ale neuvěřitelných 15 milionů korun!

3) Jak uvidíte sami, ve filmu se objeví i pankáči, které vybrali opravdu z lidu. Toho si však všimla Státní bezpečnost a dramaturgyně filmu Věra Kalábová musela na výslech. Podvratní živlové se však viditelně vyplatili!

4) Ladislav Potměšil na jednu svou scénu nezapomene dodnes. Lukáš Vaculík mu přijde ukázat novou partnerku a během této scény měl Potměšil jíst nudlovou polévku. Scéna se několikrát opakovala a Potměšil nudlové polévky tenkrát snědl na litry. Od té doby nudlovou polévku nemůže ani vidět.

5) Když režisér Soukup obsadil do role Vítr v kapse právě mladinkého Vaculíka, strhla se doslova mánie. Vaculík byl prostě jasnou volbou. Soukup vzpomíná, že během psaní poslední verze scénáře si jeho fotku dokonce dali před psací stroj, tak mu byla role psána přímo na tělo.

6) Poměrně děsivý osud potkal herečku Tatianu Kulíškovou, které ve filmu zemřel Lukáš Vaculík. Chvíli po natáčení jí zemřel její opravdový partner. Bylo mu dvacet osm let a utopil se.

Zavzpomínejte na vaše mládí spolu s filmem Láska z pasáže na Primě v sobotu ve 14:20!

Článek

Sagvan Tofi Foto:

Už víte, čím se živí kamarád do deště Sagi?

Několik let se o tom spekulovalo všude možně. Po obrovské popularitě Kamaráda do deště a Větru v kapse se černooký krasavec ztratil z dohledu. Ale pouze toho filmového, na...

Článek

Léto s kovbojem Foto:

Léto s kovbojem, klasická romantická komedie na Primě

Komedie plná romantiky a bezvadných hereckých výkonů herců, které diváci milovali a mají rádi, dodnes pobaví milým humorem. I přes to, že se na natáčení často „jedly...

Článek

Léto s Kovbojem: Honza Foto:

Připomeňte si nejlepší hlášky z Léta s kovbojem

"Já znám široko daleko všechny krávy, ale vás jsem tu ještě neviděl," říká pasák krav Doubravce. Legendárních hlášek má však Léto s kovbojem požehnaně. Film si můžete užít...

Článek

Drahé tety a já Foto:

Filmová klasika Drahé tety a já: Gollová Janžurovou moc nemusela!

Na Primě uvidíte v úterý další český roztomile vtipný film. Možná to bude tím, že ve filmu Drahé tety a já uvidíte komediální čtveřici jak víno. Roztomilou dvojku Nataši...

reklama