Co mají společného sitcomy Drahá tchyně, Chůva k pohledání a Peggy Bundová?

Drahá tchyně Květa Foto: Drahá tchyně KvětaFoto: All

Oblíbili jste si potrhlé Bundovy v seriálu Ženatý se závazky či excentrickou Fran Fine v Chůvě k pohledání? Pak zkuste i Dokonalou tchyni. Stejně jako zmiňované počiny spadá totiž do kategorie Dom Com (Domestic Comedy) sitcomů, kde se děj se točí zpravidla kolem jedné rodiny a jednoho domova.

Do poklidného rodinného soužití bývalého fotbalisty Josefa a kosmetičky Jindřišky vtrhne Jindřiščina matka Květa, která chce rozvést svou dceru a najít jí movitějšího muže.

A je zaděláno na eskapádu tu drobnějších, tu zásadnějších problémů. Stejně jako v sitcomu Ženatý se závazky či v Chůvě k pohledání.

Divák velmi rychle pochopí, kdo v dané domácnosti nosí kalhoty, je za černou ovci, největšího exota či narušitele pohody. Většina situačního humoru se odvíjí právě od podobných charakteristik, ale třeba i více či méně rebelujících/rozmazlených dětí a stereotypů, které se k rodinnému soužití vážou.

Chůva k pohledání Fran

Chůva k pohledání Fran

Květa, Peggy a ty další…

Drahá tchyně již dnes ve 21.35 na Primě.

Další spojnicí mezi těmito seriály je výrazná hrdinka, v tomto případě ústřední „vetřelkyně“ – tchyně, která diváky baví, byť v reálu by ji asi nejradši vystřelili na Měsíc. Co se „mírnějších“ podob Dom Com sitcomu týče, mnozí z nás „vyrostli“ třeba na patáliích rodiny Foster – Lambertových v sitcomu Krok za krokem.

Zmínění Bundovi i domácnost Josefa s Jindřiškou však patří spíš k rodinám, kde je nějaké to ALE. Ostatně subžánrem „Dom Com“ jsou i mírně katastrofické sitcomy, v nichž je monogamní manželství přirovnáno k jistému způsobu mučení s malými tragédiemi typu manžel neustále sledující fotbal a nechávající zvednuté záchodové prkýnko.

Podívejte se na ukázku z dalšího dílu Drahé tchyně:

A tak jak v každém správném sitcomu nesmí chybět gauč, tak pro Dom Com žánr to platí dvojnásob – čím větší, tím lepší. Schválně – v kolikáté scéně ho večer objevíte?

Drahá tchyně už dnes ve 21.35 na Primě.

Článek

Podívejte se, jak to Janě Švandové v novém seriálu sluší Foto:

Utekl vám druhý díl sitcomu Drahá tchyně? Mrkněte se na něj u nás na Prima play

Drahá tchyně už je zase tady! Květa se ujala velení v domě Jindřišky a Josefa, a rozhodla začít už teď přípravy na vánoce. Jestli jste druhý vánoční díl nestihli zhlédnout...

Článek

Má drahá tchyně! Foto:

Veronika (36):Tchyně mě má raději než moje máma!

Kdykoli se mluví či píše o tchyních, nikdy to moc lichotivé není. Příběh Veroniky je ale důkazem, že někdy vztahy mezi snachou a manželovou matkou mohou být mnohem lepší...

reklama