Co mají společného Sopránovi a Rizzoli and Isles? Skvělou herečku Lorraine Bracco

Lorraine Bracco (uprostřed) hraje Angelu Rizzoli Foto: Lorraine Bracco (uprostřed) hraje Angelu RizzoliFoto: All

Svou rodinu miluje, ale děti to s ní nemají občas lehké. S kým? S Angelou Rizzoli, hlavou hlučné rodiny Rizzoliových a matkou Frankieho a Jane z kriminálního seriálu Rizzoli & Isles. Ten dáváme vždy ve středu ve 22.40 na Primě.

Ačkoliv fanoušci seriálu mají Lorraine Bracco, představitelku Angely Rizzoli, zřejmě zafixovanou jako temperamentní maminu s italskými kořeny, devětapadesátiletá herečka má na kontě i jiné typy rolí.

Kráska z módního mola

Na základce Lorraine Bracco zvolili nejošklivější dívkou ročníku – a ona za pár let dobyla přehlídková mola. Newyorská rodačka Bracco se v první polovině 70. let přestěhovala z Ameriky do Paříže, kde působila jako modelka pro slavného návrháře Jeana Paula Gaultiera. Poprvé se tu také setkala s filmem. Debutovala koncem 70. let a u hraní už zůstala. Ztvárnila role v několika francouzských snímcích a po desetiletém pobytu v Evropě se nakonec vrátila do rodné Ameriky.

Oscar i malina

Vypadá skoro stejně staře jako její seriálová dcera JaneVypadá skoro stejně staře jako její seriálová dcera Jane

 

Co se spolupráce s dalšími známými jmény týče, tak v roce 1987 se třeba objevila v thrilleru Ridleyho Scotta "Ten, kdo mě hlídá". Velký úspěch přišel o tři roky později se známým snímkem Martina Scorseseho Mafiáni – Bracco v něm jako manželka hlavního hrdiny zaujala natolik, že získala oscarovou nominaci pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Ocenění jí ale nakonec vyfoukla Whoopi Goldberg.

Paradoxem je, že o pouhé dva roky později Bracco měla nominaci na Zlatou malinu – a to za roli ve filmu Šaman. Ztvárnila zde lékařku, jež hledá v pralese po boku Seana Conneryho lék proti rakovině.

Na to, že je ročník 1954, vypadá pořád skvěleNa to, že je ročník 1954, vypadá pořád skvěle

 

Značná část devadesátek se pak pro Bracco nese v duchu spolupráce na spíše průměrných filmech, koncem přelomu tisíciletí však přišla změna – kultovní seriál HBO Sopránovi.

V kůži Jennifer Melfi

Režisér seriálu David Chase chtěl původně Bracco dát hlavní roli Carmely Sopran, ona si však přečetla party psychiatričky Jennifer Melfi a přání ztvárnit tuto postavu si prosadila. Dobře udělala. Melfi jí totiž přinesla nejen další porci slávy, ale i několik nominací na Zlaté glóby i ceny Emmy. Role Angely Rizzoli v Rizzoli & Isles přišla v roce 2010 a Bracco v něm v současnosti působí už čtvrtou řadu.

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně vždy ve středu ve 22.40 na Primě.

Článek

Podívejte se, jak to Janě Švandové v novém seriálu sluší

S novým seriálem Drahá tchyně se na náš řítí Jana Švandová. Jak se jí její role hrála?

Maminek i babiček už hrála Jana Švandová v životě vícero. Ale tchyni, a navíc pěkně sarkastickou až jedovatou, si zahraje úplně poprvé. V novém česko-slovenském sitcomu ...

reklama