Copak je to za vojáka? No přece Jiří Langmajer

I když snímek Copak je to za vojáka vznikl v roce 1987, nejedná se o žádnou přihlouplou lidově-demokratickou agitku, ale o vydařenou komedii, jejíž hlášky zlidověly. Přesvědčte se v pátek ve 21.45 na Primě.

Snímek Copak je to za vojáka, to je především Jiří Langmajer v roli svobodníka Kouby. Díky jeho postavě se ná vás valí jeden miloučký, tu nevinný, tu rošťáčtější vtip za druhým.

Vybavíte si všechny ty vtipné hlášky, jako:

  • Který ze zaměstnanců uvidí v objektu muže ve vojenském oblečení, nechť to nahlásí ve vrátnici, neboť je podezření, že dotyčný je voják.
  • kapitán Tůma: Ženský jsou skvělá věc! Milan Kouba: Ano. Kapitán Tůma: Mají dvě nohy, hlavu plnou pitomejch nápadů a... Různý jiný ústrojí, kterýma zblbnou každýho normálního chlapa.
Copak je to za vojáka2 Foto: Copak je to za vojáka2Foto: All

I pro Langmajera se stala tahle komedie zcela zásadní, nastartovala jeho hereckou kariéru a zároveň se postarala o to, že na vojně, na kterou šel až dva roky po uvedení snímku, se měl jako v bavlnce.

Vojnu strávil ve Znojmě. Hned po příjezdu se mu dostalo živelného přivítání, vojáci z povolání si ho vozili domů na návštěvu, hostili ho, mohl v podstatě vše.

"Přímo uprostřed kasáren byl barák, kde se pralo, a tam pracovalo asi patnáct krásných žen. Tam jsem strávil celou pracovní dobu. Oni mi tam nosili jídlo, pivečko, měl jsem se tam jako v ráji,“ svěřil se herec.

Copak je to za vojáka3 Foto: Copak je to za vojáka3Foto: All

Pokud byste chtěli připomenout děj:

Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost pro ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život – sestru velitele.

Nalaďte se na nostalgickou vlnu, procvičte si bránici a připravte se na pátečnívečer. Copak je to za vojáka startuje v pátek ve 21.45.

reklama