Čtrnáct milionů pro nemocné děti

Srdce pro děti 2012 - Obrázek 14 Foto: Srdce pro děti 2012 - Obrázek 14Foto: www.iprima.cz

Hvězdy filmů, televizních seriálů i koncertních sálů se sešly v Obecním domě v Praze, aby pomohly nemocným dětem. Během benefičního galavečera nazvaného Srdce pro děti vybraly téměř 14 milionů korun.

Charitativní projekt organizovalo Občanské sdružení Život dětem. Výtěžek rozdělí mezi osm dětí, které jsou různě postižené nebo vážně nemocné a s jejichž životními osudy se mohli účastníci večera i diváci Prima family, která pořad vysílala, seznámit.

 

Součástí charitativního večera byla také dražba dřevěných soch andělů, které pomalovali Karel Gott, Lucie Bílá, Dagmar Havlová, Jitka Zelenková, Veronika Žilková a Květa Fialová.

 

Zatímco Karel Gott, Josef Vojtek, Ewa Farna, Jitka Zelenková, Marie Rottrová a jiní  zpívali na jevišti, řada dalších hvězd, mezi nimi především herci ze seriálů Cesty domů, Obchoďák a z dalších primáckých pořadů, seděla v takzvaném call centru a přijímala telefonáty od lidí, kteří zavolali, aby přispěli nějakou částkou. Byli mezi nimi například Jaro Slávik, Oldřich Navrátil, Vlasta Žehrová, Jitka Smutná, Dana Batulková, Vendulka Křížová, Olga Lounová, Viktor Limr a další.

 

Nejžádanější hvězdou byl bezesporu Karel Gott, který benefiční večer zahájil písničkou a pak se přesunul do call centra. A protože s ním chtěla mluvit většina lidí, zpěvák neseděl u svého telefonu, ale ochotně přebíhal od jednoho stolku ke druhému a pokud zrovna s nikým nehovořil, jeho kolegové mu předávali sluchátko jeden po druhém.

 

„Mně se například dovolala paní, která řekla, že má zrovna velmi těžké životní období, přesto přislíbila peníze nemocným dětem. Jeden z telefonujících nabídl dokonce částku deset tisíc korun. Spousta lidí, kteří se mi dovolali, mi říkala, že mají sami zkušenosti s postiženými dětmi, proto jim chtějí pomoc. Všem jsem nejen poděkoval, ale popřál jim i hezké Vánoce a šťastný Nový rok, stejně, jako oni mně.  Jak já trávím adventní čas před Vánoci? Hlavně se snažím trávit ho v klidu,“ řekl Pavel Kříž ze seriálu Obchoďák. „Mně lidé v telefonu často říkali, že jsou rádi, že tuto akci děláme. Byli většinou velmi struční, protože nechtěli blokovat linku, aby se na ni mohli dovolat další dárci,“ říkala jeho kolegyně ze stejného seriálu Marika Procházková.

 

„Mně jedni manželé přislíbili částku sto tisíc korun. Hodně lidí se mě ptalo také na práci, povídali si se mnou a přáli mi hezké svátky a hodně štěstí do Nového roku, stejně, jako já jim,“ řekla Dana Batulková, která hraje v seriálu Cesty domů. „Nejdojemnější nám přišlo, když zavolalo nějaké dítě a dávalo nám třeba stokorunu, ale i větší částku. Bylo jasné, že rodiče stojí někde kousek od něj a že mu třeba i radí, co má říkat. Ale bylo moc pěkné, že ho vedou k pomoci dětem, které jsou v tak těžké životní situaci. A je krásné, když pomoc nabídne i někdo, kdo sám má třeba ne úplně jednoduchý osud,“ říkaly Veronika Jeníková a Vendulka Křížová, které obě hrají v seriálu Cesty domů.

 

„Symbolika třetí adventní neděle se naplnila. Jsem vděčný, že v tomto zvláštním roce 2012 a v ne úplně jednoduché době se našla tak velká skupina lidí, kteří přispěli na dobrou věc. Jsem rád, že se lidem podařilo zprostředkovat životní příběhy těch osmi vybraných dětí a že se shromáždila tak velká částka, která o hodně převýšila částku z loňského roku. Já jsem všechny ty rodiny objel a bylo pro mě hodně posilující se s nimi seznámit. Člověk najednou zjistí, co především je v životě důležité,“ řekl moderátor večera Libor Bouček.

reklama