Dnešní den na Primě: kočičky, kocouři, myši a krásné příběhy

Ratatouille Foto: RatatouilleFoto: All

Vyrážíte "na Štěpána" za koledou, nebo si radši uděláte vánoční pohodu doma? Pokud volíte druhou možnost, nezapomeňte si pročíst tento článek. Zjistíte v něm totiž, co se bude na Primě po celý den vysílat. A že toho nebude málo!

Druhý svátek vánoční na Primě odstartuje v 6.45 americká komedie Sám doma 3. Osud celého lidstva právě visí na velmi tenounkém vlásku! Ale naštěstí se temné síly zla ještě nesetkaly se svým nejhorším protivníkem – osmiletým Alexem!

 

Ten má, aniž to ovšem tuší, ve svém autíčku ukrytý počítačový čip, který je nutný k aktivaci zločineckých zbraní. Zatímco teroristické špičky se chystají k loupežnému útoku, opuštěný Alex si hoví v pohodlném bytě na okrají Chicaga a je pevně odhodlán i připraven svůj klid ubránit za každou cenu!

Sám doma 3Sám doma 3

Sami doma určitě nejsou členové seriálové Rodinky, která na Primě začne v 9.20. Přečtěte si o ní více tady:

Článek

Daniela Kolářová a Jana Štěpánková

Taková normální rodinka v novém: zkrátka a prostě Rodinka!

Oblíbili jste si klasický český komediální seriál Taková normální rodinka o jednom „naprosto normálním“ rodinném soužití? Jestli ano, máme pro vás dobrou zprávu. Na Primě ...

Jestli máte mlsný jazyk, pak se vám určitě zalíbí animovaná pohádka Ratatouille, která na Primě začíná v 9.40. Remy měl celý život dokonalý čich a na krysu také velice neobvyklý sen: vařit v luxusní restauraci. Nenechá se zviklat problémy, se kterými se krysa, toužící po kariéře v oboru, který hlodavce přímo nenávidí, nevyhnutelně setká. Nemluvě o výtkách ostatních členů rodiny, kteří se mu snaží domluvit, aby se spokojil s tradičním životem na skládce.

Remy své touhy uspokojuje skromným flambováním a smažením. Ale když ho okolnosti doslova vrhnou do restaurace, kterou proslavil jeho kuchařský vzor Auguste Gusteau (jehož heslo "vařit může každý" Remyho po celý život inspirovalo), brzy zjistí, že pokud jste krysa a někdo vás uvidí, může vám v kuchyni jít doslova o život...

Když už se zdá, že je se splněním Remyho snu konec, potká toho, koho potkat potřebuje – přítele, který mu věří: stydlivého a podřadného vynašeče odpadků, kterého z restaurace čeká vyhazov. Teď, kdy už oba nemají co ztratit, se z Remyho a Linguiniho stanou bizarní společníci, kteří převrátí Paříž vzhůru nohama na neuvěřitelné cestě plné humorných zápletek, působivých zážitků a těch nejnepravděpodobnějších triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili...

Oscarem oceněný režisér Brad Bird a vypravěčští mistři z Pixar Animation Studios natočili originální komedii o tak bizarním přátelství, jaké si jen lze představit...

RatatouilleRatatouille

Českou filmovou komedii Falešná kočička, jednu z typických předválečných lidových veseloher, jejichž účelem bylo diváka jen a pouze pobavit, vysílá Prima krátce před polednem, v 11.45. V roce 1937 tuto nenáročnou konverzační zábavu natočil režisér Vladimír Slavínský podle scénáře, na němž se podílel společně s Karlem Melíškem.

V hlavní roli uvidíte nejoblíbenější českou herečku třicátých let Věru Ferbasovou, která tu vytváří dalšího ze svých roztomilých baculatých diblíků, měnících se z uličnice v dobře vychovanou mladou dámu.

Tentokrát, coby Míla, dcera továrníka Janoty, ovšem jen coby součást plánu jak získat srdce milovaného doktora Přelouče, který se v podání Oldřicha Nového ženám zásadně vyhýbá.

Dodejme, že film je novou, značně přepracovanou verzí původního němého filmu, natočeného v roce 1926 Svatoplukem Innemanem podle námětu Josefa Skružného a významného dnes hlavně tím, že se v něm objevují Vlasta Burian a začínající Jaroslav Marvan.

Falešná kočičkaFalešná kočička

Po falešné kočičce přichází na Primu drzý kočičák Garfield! Poblíž Londýna žil byl v blahobytu na zámku jeden kocour jménem Princ. Na druhém konci světa žil byl druhý, úplně stejně rozmazlený, jen o poznání menší „panství“ obhospodařující – Garfield. Garfieldův páníček Jon, který má kromě Garfielda ještě psa Odieho, plánuje požádat svou přítelkyní Liz o ruku. Garfield z té představy není ani trochu nadšený a nejradši by tomu zabránil.

Když chce Jon Liz překvapit tím, že za ní přijede do Londýna, Garfield spolu s Odiem uteče z útulku a jede do Londýna s ním. Tam pak prchne z hotelového pokoje a potuluje se po městě. Kocour Princ zatím po smrti své paničky lady Eleonor zdědil celé panství. Na to si však brousí zuby lord Dargis, synovec zesnulé hraběnky, který se chce nepohodlného kocoura zbavit.

Zavře ho proto do koše a pošle po řece. Komorník se ho vydá hledat a narazí na Garfielda. Protože jsou si kocouři k nerozeznání podobní, myslí si, že našel Prince, a odveze ho s sebou do zámku. Na Prince, který po řece připlul až do Londýna, zase narazí Jon a považuje ho za Garfielda. Tak se oba kocouři vymění... Garfield 2 sledujte na Primě od 13.40.

Garfield 2Garfield 2

V 15.20 se na Prime zastaví Limonádový Joe, hlavní hrdina slavné westernové parodie, v níž hlavní roli hraje Kolalokova lihuprostá limonáda v nelítostném souboji s lihovinami. Přečtěte si o ní zde:

Článek

Krásná Winnifred a Limonádový Joe

Limonádový Joe vám vkluše na Primě do obýváků ve čtvrtek odpoledne

U téhle parodie na klasické americké westerny se prý za břicho popadal i sám představil nejednoho kovboje Henry Fonda. Pobavte se s ní na druhý svátek vánoční i vy – ...

Po westernové komedii v 17.05 se na Primě otevřou brány Strašidelného domu. Obchodníka s nemovitostmi Jima Everse a jeho ženu Saru jedné noci probudí telefonát od majitele luxusní vily Edwarda Graceyho, který chce své sídlo prodat. Jim se Sarou cítí, že to bude nejlepší obchod v jejich kariéře, a spolu se svými dětmi se ihned vydávají na návštěvu odlehlého domu.

Rodinu však ve staré vile uvězní prudká bouře, která je nechá napospas výstřednímu Graceymu, jeho tajemnému sluhovi Ramsleymu a celé řadě dalších velmi zvláštních obyvatel domu. Jim se Graceyho duchařským historkám o strašidlech nejprve vysmívá – ale jen do chvíle, kdy odkryje tajemství vily a zjistí, že jeho ženu Saru pojí se strašidelnou minulostí domu nečekané souvislosti...

Strašidelný důmStrašidelný dům

Po strašidelném domě možná budete mít náladu trošku se odreagovat. To vás tedy Prima potěší, protože od 20.15 vysílá tradiční českou pohádku Byl jednou jeden král. Přečtěte si o ní tady:

Článek

Kuchař František Černý a král Já I. Jan Werich

Podívejte se ve čtvrtek večer na pohádku Byl jednou jeden král. Vysílá ji Prima

Sůl nebo zlato, co byste si vybrali vy? Král Já I. (bravurní Jan Werich) si, jak všichni dobře víme, vybral zlato a královská dcera Maruška pak měla co dělat, aby tatínka ...

--------------Rabín, kněz a krásná blondýna--------------

 

reklama