Do morku kostí Zkažená a úžasně sympatická úča

Totálně nekorektní, drzá, rasistická, vulgární, podvratná, popíjející Cameron Diaz ve zřejmě nejvíc nesnesitelné roli své kariéry. Naprosto si ji zamilujete! Primu si nezapomeňte pustit v sobotu ve 20.15.

Ať už si pod názvem snímku představíte cokoli, to, co dostanete, byste ani za boha nečekali. Prvních pár minut možná budet sedět jako zkoprnělí a přemýšlet, co si o tom všem myslet. Pak ale zjistíte, že v záplavě předvídatelných romantických komedií, je takováhle vítaným osvěžením.

Diaz prostě člověk musí fandit. I když je to naprosto bezzkrupulózní a do morku kostí zkažená zlatokopka, její styl přežívání vyučování typu pustit film, loknout si skotský a dát si dvacet je vysoce sympatický.

 

Zkažená úča - Obrázek 6 Foto:

 Hraje tu noční můru všech hodných děcek – učitelku na střední, které jde v první řadě o peníze (v druhé o sebe) a jejíž hlavní a jedinou motivací k „učení“ je touha vydělat si na nová prsa. A jak se ukazuje, Cameron Diaz je pro podobnou roli jak stvořená. Jasně, většina humoru vychází z konfliktu hlavní hrdinky s „normálním“ zbytkem světa, ale přistupte na tu hru a budete se bavit.

Váš obdiv si určitě získá i Justin Timberlake (bohatý učitel, na kterého má Cameron zálusk), který se zde ujal role tak směšné, protivné a opovržení hodné, že všechna čest.

Zkažená úča - Obrázek 7 Foto: Zkažená úča - Obrázek 7Foto: archiv FTV Prima

A nakonec nezbývá vyjádřit obdiv i režisérovi Jakeu Kasdanovi (41 let), že do dnešního prudérního světa plného komedií podle šablony, kde zlo je vždy nakonec potrestáno a když ne potrestáno, tak alespoň dostatečně umravněno, pustil živel ve formě Zkažené úči.

Pokud čekáte, že v druhé polovině se „zlá“ učitelka začne postupně sbližovat se svými žáky a promění se v „hodnou“, svou profesi milující osobu, pak se pletete. Zkažená úča zůstane své roli sympaticky věrná.

 

Věděli jste, že...

  • Co se rozpočtu týče, spadá tato komedie spíše do nízkonákladovek; tržby svým tvůrcům ovšem vynesla obrovské. Při rozpočtu pouhých 20 milionů dolarů dokázala celosvětově vydělat milionů 216.
  • Cameron Diaz a Justin Timberlake spolu v minulosti chodili, takže by se dalo čekat, že určité scény (jako třeba horký kandidát na vítěze v kategorii nejbizarnější filmová soulož) pro ně budou problém. Oba se ale ukázali jako největší profíci.
  • Scénář k filmu se v roce 2008 objevil na tzv. Černé listině (Blacklist) – seznamu nejlepších scénářů roku, které nebyly zrealizovány. Naštěstí se své šance na zfilmování dočkal o tři roky později.
  • I když na konci filmu Cameron větší prsa nedostane, v reálném životě si je pořídila pár měsíců po skončení produkce.

reklama