Dva lidii v ZOO - to je pozvánka na českou rodinnou komedii

Dva lidi v zoo Foto: Dva lidi v zooFoto: All

Nadčasové téma zvířátek, zmatky kolem záměny jednovaječných dvojčat a k tomu všemu hvězdné herecké obsazení. Co více si od sobotního televizního odpoledne přát? Nepropásněte tuto českou rodinnou komedii ve 13.15 na Primě.

Jména jako Miroslav Macháček, Jan Hartl, Roman Skamene, Jiřina Jirásková, Helena Růžičková, Zdeněk Srstka, Vilma Cibulková, Petr Kostka, Zdeněk Troška, Zdena Hadrbolcová, Ladislav Mrkvička a další a další by sama o sobě dokázala k obrazovkám přivrtat nejednoho příznivce českého filmu. A když k tomu ještě dodáme, že režijní taktovky se ujala mistryně oboru Marie Poledňáková, není co řešit.

Hlavní postavou je Montelík alias Monty (Miroslav Macháček), hlavní zoolog místní ZOO, který se musí najednou potýkat s několika nečekanými problémy. Za prvé od něj akorát odchází žena Josefína (Jiřina Jirásková), díky stále se opakujícím problémům se zvířaty, která si Monty ustavičně bere domů. Za druhé se u něj nečekaně zastaví dcera (Kateřina Macháčková) a žádá, aby se na tři týdny postaral o její k nerozeznání podobná dvojčata - kluky Martina a Honzíka. A za třetí to vypadá, že v zoologické zahradě se děje něco silně podezřelého… Jak se s tím vším dokáže Monty vypořádat? Posuďte sami.

 

Věděli jste, že…

  • Natáčelo se v ústecké zoologické zahradě.
  •  Filmová role Montyho byla pro Miroslava Macháčka bohužel jednou z těch posledních. Významný divadelní režisér a herec, dlouholetý odpůrce komunismu, který byl za svůj život stranou mnohokrát perzekuován (v televizi a v rozhlasu byl například úplně zakázán) si pádu totalitního režimu dlouho neužil. Po těžké nemoci zemřel 17. února 1991.
  • Roli dcery Miroslava Macháčka (zoologa Montyho) hraje jeho dcera v reálném životě Kateřina Macháčková.
  •  Film byl do kin uveden v dobu pro rodinnou kinematografii poněkud nešťastnou. Jeho premiéra byla naplánovaná na 11. listopadu 1989. Z pochopitelných důvodů se mu tehdy nedostalo tolik pozornosti, kolik by si zasloužil.
  • Marie Poledňáková (*1941), pod jejímž režijním dohledem vznikly například filmy Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977), Jak dostat tatínka do polepšovny (1978), S tebou mě baví svět (1982), Líbáš jako Bůh (2009) či Líbáš jako Ďábel (2012), točí téměř výhradně filmy podle vlastních scénářů. Ne jinak tomu bylo v případě Dvou lidí v ZOO i všech výše jmenovaných.

 

 

reklama