Džungle rtěnek Martiny Hudečkové

Džungle rtěnek Martiny Hudečkové Foto: Džungle rtěnek Martiny HudečkovéFoto: All

Jednu z ústředních postav nového seriálu Džungle rtěnek, která se jmenuje Nico, hraje Kim Raverová a namluvila ji herečka a dabérka Martina Hudečková. S šéfredaktorkou módního časopisu Bonfire Nico Reillyovou se diváci seznámí ve chvíli, kdy usiluje o post ředitelky a naráží na sexistické námitky ..

Džungle rtěnek Martiny Hudečkové

Jednu z ústředních postav nového seriálu Džungle rtěnek, která se jmenuje Nico, hraje Kim Raverová a namluvila ji herečka a dabérka Martina Hudečková.

 

S šéfredaktorkou módního časopisu Bonfire Nico Reillyovou se diváci seznámí ve chvíli, kdy usiluje o post ředitelky a naráží na sexistické námitky a omezení ze strany vedení. Žije v bezdětném manželství s Charlesem, který je o dost starší a ženě nevěnuje moc pozornosti - o sexu nemluvě. Největší oporou v jejím životě jsou přítelkyně Wendy a Victory. Nico si začne s mladým Kirbym, nadějným fotografem, nedokáže tomu roztomilému mladíkovi prostě odolat. Postavu Nico hraje Kim Raverová a namluvila ji Martina Hudečková.

 

Jak se vám žije s Nico? Je vám ta postava něčím blízká, sympatická?

Blízká mi úplně není, ale sympatická mi je svou odvahou zamilovat se do někoho „absolutně nevhodného“.

 

Máte jako žena ráda časopisy s nablýskanými obálkami, kde se prodávají sny o věčném, mládí a úspěchu? Listujete jimi občas?

Ani v tom nemáme moc společného. Těmto časopisům s úspěchem odolávám, snažím se v nich nelistovat, protože je nemám ráda.

 

Umíte si sama sebe představit, že byste pracovala v podobně konkurenčním prostředí? Motivuje vás stres a práce pod tlakem? To je v herectví asi normální…

Ano, v podobně konkurenčním prostředí se pohybuju a pracuju odjakživa, takže mě tato „džungle“ ani nepřekvapuje, ani nezaskočí. Práce pod časovým tlakem mi většinou prospívá. Ovšem stres a společenský tlak všeobecně ráda nemám. Naopak, čím dál víc při práci upřednostňuju pohodu.

 

Jak se díváte na románek své hrdinky? Chápete Nico vzhledem k úrovni jejího manželství?

Musím říct, že na románek Nico se dívám s obrovskými sympatiemi. Vývoj má zajímavé peripetie, divačky se mají na co těšit.

 

Předloha k Džungli rtěnek je od autorky seriálu Sex ve městě. Také se odehrává v New Yorku. Byla jste tam?

V New Yorku jsem nikdy nebyla a ani mě zatím nikdy zvlášť nelákal. Ale nikdy neříkej nikdy, že?

 

Máte ráda podobné pořady, jako byl Sex ve městě a nyní Džungle rtěnek? Příběhy atraktivních, sebevědomých a úspěšných žen, jejichž životní zápasy odlehčuje marnivost, paráda, pozlátko, legrace, románky a sex, které k nim neodlučně patří?

Bohužel se musím přiznat, že jako divačka tyto seriály nesleduji vůbec. Ovšem naprosto mě okouzlují po profesní stránce. Mají geniální scénáře a stejně kvalitní bývá i režie a herečtí představitelé. Také oceňuji úžasně vtipné a brilantně napsané dialogy. Bylo by skvělé, kdybychom u nás měli takové autory. Dabérská práce se ale natolik změnila, že své scény namlouváme samy, takže nás ten příběh zase tolik nepohltí. Každá prostě dělá vlastní scény, ne v kooperaci s kolegyněmi jako to bývalo dříve. Moderní technika to umožňuje a vyžaduje, na výsledku to nesmí být znát, ale to pochopení příběhu a psychologie hrdinky už není tak hluboké.

 

Co z televizní tvorby máte osobně nejradši jako divačka?

Já miluju především detektivky od dobových po současné, také mám ráda historická dramata. Mám ráda i detektivní seriály, jsem prostě fanda přes tento druh televizní tvorby i literatury.

 

Hrála jste někdy v detektivce, nebo v kriminálce?

Ano, kdysi jsem účinkovala v seriálu o komisaři Maigretovi.

 

Jak se vám líbí herectví a půvab Kim Raverové? Nedabovala jste ji už v Chirurzích?

Myslím, že je to skutečně půvabná a výborná herečka se zastřeným až tichým hlasem. To je jablko sváru mezi mnou a zvukařem, který se na mě nepřetržitě zlobí za ten tlumený tón, který chci své postavě dopřát. Nemůžu si pomoct – jdu-li s Kim, automaticky hlas tlumím. Ovšem Jarda mám pak se mnou problémy na míchačkách. Její roli v Chirurzích jsem nedabovala, zatím není v Čechách ještě tak známá, aby se obsazovala jednou dabérkou.

 

Co jste pro televizi Prima již dabovala a co z toho vás nejvíc bavilo a proč?

Otázka by měla znít: Co jste pro Primu ještě nedabovala? (velký smích). Moje oblíbené primácké seriály jsou Vraždy v Midsomeru, Kauzy z Bostonu, Žralok a naposledy právě Džungle rtěnek.

 

Jaké máte plány na příští rok? Čeká vás zajímavá práce?

Nedávno jsme měli před Vánoci v divadle Palace premiéru hry Miláček Anna, takže mám před sebou dost nové práce a tuto hru si užiju teprve v nadcházejícím roce.

 

Co vám v poslední době udělalo největší soukromou radost?

Rozhodnutí mého přítele trávit Vánoce na chalupě nedaleko Jindřichova Hradce.

reklama