Elitní voják John Travolta ukradl atomovou zbraň. Kdo ho zastaví?

Operace zlomený šíp Foto: Operace zlomený šípFoto: All

Co se stane, když se z pilota americké Air Force se špičkovým tréninkem stane bezcharakterní zabiják, který je ochoten v touze po penězích ohrozit životy tisíců nevinných lidí? Odpověď najdete ve filmu Operace zlomený šíp v sobotu ve 22.00 na Primě.

Tak jako je bílá opakem černé a den opakem noci, stojí proti sobě v tomto akčním thrilleru dva naprosto odlišné charaktery. Dokáže dobro zosobněné v postavě kapitána Rileyho Halea (Christian Slater) porazit temnou stranu, již s gustem ztvárnil John Travolta jako major Vic Deakins? Přežijí bezbranní civilisté Deakinsův šílený plán?

Oba hoši jsou zkušení piloti americké armády, vždy v první linii a vždy připraveni k obraně země. Protože spolu létají již nějaký ten pátek, navzájem se dobře znají. Ale ne zas až tak dobře, jak si Riley myslí…

Podívejte se na ukázku:

 

O tom se přesvědčí v den, kdy s Deakinsem při další společné tréninkové misi přelétávají nad pouští v Utahu. Jak ale Riley zjišťuje, tohle není jen tak obyčejné cvičení, protože jejich bombardér tentokrát nese skutečné rakety s atomovými hlavicemi. Když na něj pak Deakins vytáhne pistoli, je jasné, že vlastenectví a čest pilota Air Force zatlačila do pozadí vidina tučného finančního obnosu.

Ztracené atomové bomby: kam se poděly a kdo je má?

Vic Deakins začne ukradenými atomovými zbraněmi vydírat vládu USA a hrozí dokonce vyhlazením celého města. Jenže jeho parťák se ho rozhodne zastavit…

Zlomený šíp je když…

Ve vojenské terminologii tohoto filmu je jako „zlomený šíp“ označována ztracená či ukradená nukleární zbraň. Ve skutečnosti americká armáda používá pro tuto situaci jiný termín a sice „prázdný toulec“. „Zlomený šíp“ znamená, že se sice stala nehoda nukleárních zbraní, nicméně nehrozí, že by mohla zapříčinit riziko atomové války.

Operace zlomený šíp, Foto:

Vic Deakins a Riley HaleCo vás bude bavit?

  • Neskutečné tempo akčních scén v nádherné pouštní scenérii amerického Utahu
  • Výborná hudba Hanse Zimmera, která se vám dostane až pod kůži
  • Velmi kultivovaný a zároveň proradný John Travolta jako hlavní padouch

 

Zajímavosti z filmové kuchyně:

John Travolta, Foto:

  • Rozpočet filmu byl 65 milionů dolarů, jen v USA byly tržby téměř 71 milionů, celosvětově pak film nakonec vydělal pěkných 150 milionů dolarů
  • Travolta dostal na výběr, zda chce hrát přeběhlíka ke zlu Deakinse nebo hrdinu Halea. Nakonec se rozhodl pro zlosyna a dobře vybral. Jeho hlášky vyslovované s klidem až něžností dělají z Deakinse špičku mezi padouchy.
  • Režisér snímku John Woo pochází původem z Číny a vyrůstal v Hong Kongu. Proslavil se zejména drsným akčním snímkem The Killer (Zabiják), který se stal jeho vstupenkou do Hollywoodu.
  • John Woo, vlastním jménem Yusen Wu, je vyhlášený svým mistrným zpracováním akčních scén, pro které vytváří dokonce speciální choreografii. Jeho specialitou je používání krásné a líbivé hudby jako podkres drsných scén odehrávajících se na plátně.
  • Herec Christian Slater, jehož slušňácký hrdina Hale ve filmu nekouří, během příprav a natáčení filmu skutečně přestal kouřit.

Těšte se na pořádný akční nářez, protože vás čeká 110 minut napínavé zábavy napěchované skvělými bojovými efekty. Film Operace: Zlomený šíp vysíláme v sobotu večer ve 22.00 na Primě.

reklama