Erotické pero Markýze de Sade se rozepíše v pátek večer

Perem markýze de Sade Foto: Perem markýze de SadeFoto: All

Nemusíte ráno brzo vstávat? V tom případě si v pátek 23.25 zapněte Prima family a koukněte se na film Quills - Perem markýze de Sade. Až démonický Geoffrey Rush a krásná Kate Winslet spolu budou vyprávět příběh, při kterém se budete červenat až za ušima. Ale samozřejmě se i skvěle pobavíte!

Markýza de Sade, brilantně ztvárněného Geoffrey Rushem, považuje francouzská veřejnost za zvrhlíka. I když se aristokratovi během hrůzovlády období Francouzské revoluce podaří uniknout před gilotinou, jež měla být jeho osudem kvůli obviněním se sadismu, únosům a zvrhlým sexuálním praktikám, je odsouzen k životu v blázinci. Tady může díky osvícenému abbé Coulmierovi naplno rozvířit své (nejen) sexuální fantazie a podlehnout nutkání psát. Jedině skrze psaní dokáže plně ventilovat své deviace.

Uspokojení aristokratovi ale nepřináší pouhé psaní, sám touží být publikován. A zde se na scénu dostává Kate Winslet v roli pradleny Madeleine. Ta je markýzem natolik okouzlena, že jeho knihy pronáší z ústavu ven a nechává publikovat. Zveřejnění nemravných textů však šokuje nejen společnost a roztáčí se kolotoč posedlosti psaním, touhy a represe.

Mimochodem, příběh markýze de Sade není smyšlenkou. Tento francouzský šlechtic doopravdy existoval a jeho reálné skutky si s těmi filmovými nezadají. Jen si zkuste přečíst knihy jako 120 dnů sodomie či Justýna.

Na film Quills – Perem markýze de Sade se podívejte v pátek večer ve 23.25 na Prima family.

 

reklama