Evo, vdej se aneb Jak vypadají peripetie svobodné učitelky

Evo, vdej se Foto: Evo, vdej seFoto: All

Poradit si se životem, když právě začínáte svou profesní dráhu, nebývá vždy snadné. Naštěstí se na takové životní období podívala Halina Pawlowská se sobě vlastním humorem a napsala úsměvný scénář o mladé učitelce. Na film Evo, vdej se se podívejte ve středu ve 21.45 na Prima family.

Díky tomuto filmu se budeme moci vrátit do raných 80. let a trochu si připomenout, jak si tehdy mladí hledali svou vlastní cestu životem. Navíc nahlédneme do spisovatelské kuchyně známé autorky a moderátorky Haliny Pawlowské. Scénář k tomuto filmu totiž napsala ještě za svých studií na FAMU, v roce 1983.

Hlavní roli učitelky Evy, které stále někdo připomíná, že by se měla vdát a ona myslí na úplně jiné věci, ztvárnila Jindra Bartošová. I když toto jméno je dnes už trochu pozapomenuté, její tvář vám hned připomene slavný seriál Zkoušky z dospělosti, v němž se blýskla jako trochu naivní Lucie. Hrála i v několika dalších filmech a televizních pohádkách. Sebevědomou Evu a jemnou Lucii si ale s její rozzářenou tváří spojíme asi nejčastěji.

K dobré náladě při sledování staršího českého filmu přispějí i další herci. Můžete se těšit na zajímavé postavy v podání například Mileny Dvorské, Jany Dítětové, Květy Fialové, Veroniky Jeníkové, Ljuby Skořepové, ale i Jiřího Kodeta, Jana Hartla nebo Vladimíra Kratiny.

Na komedii Evo, vdej se se podívejte ve středu od 21.45 na Prima family.

 

 

reklama