Film na pátek: Druhý díl trilogie Vraždy v Yorkshiru

Vynikající Paddy Considine (vlevo) Foto: Vynikající Paddy Considine (vlevo)Foto: All

Noční můra severozápadní Anglie pokračuje. Yorkshirský rozparovač zvyšuje skóre. Na svědomí má třináctou oběť. A policie je zkorumpovaná a bezmocná. Trvá to už desetiletí, krajem běhá maniakální vrah, ale žádný polda ho nedokáže chytit. Dívejte se v pátek ve 23.20 na Primu.

Podle hesla „nové koště dobře mete“ je na případ Yorksirského rozparovače v druhém dílu trilogie Vraždy v Yorkshiru: 1980 (2009) nasazen nový detektiv zvenčí. Z Manchesteru přijíždí úřednicky vypadající Peter Hunter (herecky i typově skvělý Paddy Considine). K ruce dostane dva další detektivy, a protože je to kliďas, a navíc naprosto precizní, začíná procházet případy všech třinácti vražd připisovaných tzv. Yorkshirskému rozparovači.

Jenže při pátrání detektiv Peter Hunter zjišťuje, že jednu z vražd provedl někdo jiný. Zároveň se svým čmucháním začíná dostávat na tělo korupcí prolezlé yorkshirské policii, což vadí někomu nahoře. Kdosi se dokonce pokouší Huntera z případu odstranit. Je za takové situace detektiv Hunter vůbec schopen vraždící monstrum zastavit? A zatočí s ním temné policejní síly jinak než s novinářem Eddiem Dunfordem z prvního dílu trilogie?

Krvavá trilogie: Vraždy v Yorkshiru (Red Riding trilogy) byla natočena podle knižní předlohy anglického autora Davida Peace. Každý díl byl natočen jiným režisérem, přesto drží celá trilogie poměrně dobře pohromadě. V třetím díle přijde rozuzlení!

Proč se koukat?

  • Napětí: Film budete sledovat se zatajeným dechem, ačkoliv vyprávění má poměrně pomalé tempo.
  • Dvojka: Druhý díl série má jinou hlavní postavu, nové zápletky a opět fantasticky vybudovanou mrazivou náladu ponuré Anglie.
  • Mozaika: Pomalu se nám začíná skládat obraz, který jsme poodkryli v minulém díle. Co se stalo při masakru v klubu Karáčí? Poznáváme blíže, kdo je to Craven, Sova, Jezevec. Zjistíme ale, kdo je Vlk?
  • Atmosféra: Nový režisér James Marsh buduje příběh v pomalém vyšetřovacím tempu, konstantně šedá obloha, výborná hudba i kamera podtrhují naprostou beznaděj hrůzou zmítaného Yorkshiru.
  • Bez hvězd: Filmy celé trilogie jsou obsazené pro českého diváka téměř neznámými herci. Nic vás tak nebude rušit a můžete se ponořit do drsného příběhu.

Dokonalé policejní drama Vraždy v Yorkshiru: 1980 si pusťte v pátek ve 23.20 na Primě.

reklama