Film: Obhájce nejde přes mrtvoly

Obhájce Foto: ObhájceFoto: www.iprima.cz

Pohledný Matthew McConaughey vrátí na obrazovku starý dobrý thriller ze soudního prostředí. Na duchaplný příběh se těšte v sobotu ve 20.15 na Prima family.

Znáte ten pocit, když si říkáte dobrý, dobrý, skvělý, paráda  - to je divný, něco tady smrtí, totální průšvih. Z kšeftu vašeho života se polehounku vyklube naprostá katastrofa.
Když to má člověk prožít na vlastní kůži, vezme mu to dobré dva roky života. Možná přidá pár šedivých vlasů a žaludeční vředy. Přeneseno na filmové plátno to slibuje napínavý příběh, který člověka pohltí a po silném zážitku vyplivne o dvě hodiny později. Snímek Obhájce je thriller z právního prostředí, který se obejde bez hektolitrů krve a přesto je to napínavé drama.  

Výkřik

Co vás bude bavit

Napětí a postupné odhalování pravdy
Chytré vtipné dialogy
Matthew McConaughey je prostě pěkný chlap

 

Mladý právník Mickey Haller – ztvárnil ho Matthew McConaughey – obhajuje samé lůzry, lidi kteří mají hluboko do kapsy. I proto má kancelář na zadní sedačce svého vozu značky Lincoln. Odsud název filmu v angličtině The Lincoln Lawyer. V tom se objeví případ, který slibuje tučný výdělek. Víc neprozradíme, jen to, že to bude svižná jízda, plná chytrých dialogů a vtipných scén.
 
Obhájce je tip oblíbených dramat ze soudní síně, které se točily hlavně v devadesátých letech a na počátku tisíciletí (například Čas zabíjet). Dnes už slovní přestřelky právníků a poroty nezapadají do filmového mainstreamu, o to více je film z roku 2011 osvěžující.
Pokud máte rádi napínavé příběhy, které se obejdou bez brutálního násilí, pak je to film přesně pro vás.

Více o filmových novinkách naleznete ZDE.

reklama