Zábava pro celou rodinu. Sněhurka a sedm loupeživých trpaslíků

Julia Roberts měla nádherné oblečení jako zlá královna ve filmu, ale oblékat se umí i v civilu Foto: Julia Roberts měla nádherné oblečení jako zlá královna ve filmu, ale oblékat se umí i v civiluFoto: archiv FTV Prima

Zlé královně se podařilo získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna Sněhurka se však svého výsostního práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých trpaslíků začíná plánovat odvetu.

Sledujte v neděli ve 20.15 na Primě!

Řeknu to na rovinu. Pokud by mě někdo lákal na další x-té zpracování pohádky o princezně, trpaslících a otráveném jablku, asi bych se raději díval na zprávy.

Pravdou ale je, že Sněhurka v podání režiséra Tarsema Singha s Julií Roberts v roli zlé královny je svým způsobem neodolatelná. Spíše než o pohádku jde o velkolepý fantasy příběh, který si s původním námětem pohrává, jako obr s trpaslíkem.

Sněhurek už jste nejspíš viděli víc než dost, včetně té slavné disneyovské. Chtělo to zřejmě dost producentské odvahy, aby se takto provařený námět vyplatilo znovu filmovat.

A povedlo se. Film z roku 2012 celosvětově vydělal přes 165 milionů dolarů, tedy dvojnásobek nákladů na výrobu.

Julia Roberts je nepřekonatelná a kombinace ledové krásy, zla a intrikánství v jejím podání by mohla vejít do dějin.

Tady se podívejte na ukázku, po které zaručeně neodoláte:

Kousavý humor, cynismu a ironie, kterými královna rozhodně nešetří, jsou pak kořením celého filmu, takže nebohá Sněhurka (hraje ji Lily Jane Collins) se přes všechnu snahu ocitá tak trochu v druhém plánu. Po pravdě řečeno, úplně pohádkově nepůsobí ani trpaslíci. Scénáristé jim totiž přisoudili roli lapků a vyvrhelů žijících v podzámčí. Roztomilé žvatlání a pohádkovou rozpustilost tedy od nich rozhodně nečekejte.

 

Přesto příběh neztrácí nic ze své poetičnosti. Stará se o ni skvělá výprava, bezchybný princ (hraje ho Armie Hammer) a notná dávka překvapení, která i z předem známého děje dokáží vykřesat vtipné a napínavé zápletky.

ter

reklama