FILM. Uhlídá mistr bojových umění Jackie Chan jedno roztomilé miminko?

Akce nemluvně Foto: Akce nemluvněFoto: www.iprima.cz

Mistr bojových umění Jackie Chan mezi dudlíky a plínkami ve snímku Akce nemluvně v neděli večer ve 22.45 na Primě.

Hongkongský film Akce nemluvně (2006) je kung-fu akční variace na téma slavného příběhu „tři muži a nemluvně“. Podobný scénář, kdy se o miminko musí postarat chlapi, kteří živé dítě snad nikdy neviděli, prostě funguje vždycky a vždycky je k popukání.

A když se to všechno prošpikuje svižnými akčními scénami v hlavní roli s bojovou legendou Jackie Chanem, je na světě humorný a velmi koukatelný rodinný film plný výborné akce.

Trojice zlodějů má neustále nedostatek peněz. Žijí si nad poměry a prachy utrácejí za hazard a ženské. A protože se topí v dluzích a na paty jim dýchají věřitelé, nezdráhají se ani toho, ukrást miminko.

Těšte se na:
* Humor, hlášky a milý příběh
* Svižné tempo a úžasná choreografie soubojů
* Honičky a kaskadérské kousky

Zadavatelem je dědeček dítěte a je to přeci za tučnou odměnu, tak proč ne. Jenže akce se zamotává a zlodějíčci jsou na nějaký čas donuceni se o děťátko postarat.

I tady klasický scénář funguje dokonale. Chorobný gambler Fong (Jackie Chan)a jeho parťáci Octopus (Louis Koo) a Landlord (Michael Hui) nemohou nejprve přijít miminu na jméno, nenávidí jeho ječení, jsou bezmocní při přebalování a hroutí se z toho, jak se o dítě starat.

Postupně si ale prťousek získává jejich přízeň, takže když mu pak skutečně hrozí nebezpečí, může se zlodějská partička strhat, aby se batolátku nic nestalo.

A že se bojí docela právem – miminko je ve filmu taženo za jedoucím autem, padá z jezdících schodů, či ze střechy. Dojemný závěr ale chytí za srdce i otrlého diváka, tak na to koukněte!

Článek

Justin Bieber s matkou Foto: Gregg DeGuire/WireImage

První dáma USA Michelle Obama radí matce Justina Biebera, jak na nezdárného syna

Matka zpěváka Justina Biebera Pattie Mallette si poslední dobou vůbec neví rady se svým "rozjančeným" synkem, kterého nedávno zatkla policie, když řídil své Lamborghini ...

Nabitá vtipná akční podívaná pro celou rodinku: to je Akce nemluvně v neděli ve 22.45 na Primě.

Info:

1. Filmeček Akce nemluvně natočil hongkongský režisér Benny Chan. S hlavní hvězdou filmu Jackiem Chanem ale nejsou nijak příbuzní. Jde pouze o to, že příjmení Chan je v Číně a tedy i Hong Kongu velmi rozšířené. Chan je takový čínský Novák.

2. Benny Chan je znám tím, že má rád dlouhé scény, ve kterých vyniknou propracované choreografie soubojů. Hrdinové, kteří se mydlí s padouchy, navíc bojují stylem – využij všechno, co se ti v okolí naskytne. A to je vždy skvělá podívaná.

3. Nebojte se, že by Jackie Chan zapomněl kvůli děťátku bojovat! Není to tak, prostřední část filmu je po úvodní akci sice více proložená staráním o miminko a humorem s tím spojeným, závěrečná část je ale opět dramatická a akční.

4. I když nám Jackie Chan už trochu zestárl – ve filmu je mu 48 let! - pořád dokazuje, že je v žánru kung –fu a bojových filmů třída. Navíc v Akci nemluvně vyniká jeho nepopiratelný komediální talent.

reklama