Fotbaloví mistři světa na Prima COOL

Brazil vs. England Foto: Brazil vs. EnglandFoto: All

V sobotu 14. 11. bude TV kanál Prima COOL od 17.55 hod aktuálně vysílat výjimečné utkání Brazílie – Anglie. Přátelský zápas, který je již přípravou na mistrovství světa v Jižní Africe, se odehraje v Dauhá v Kataru.

Už jen fakt, že proti sobě budou stát fotbalové velmoci, které vyhrály mistrovství světa, zaručuje kvalitní fotbalovou podívanou. Tyto týmy  navíc patří v současnosti k nejlepším na světě – ve světovém žebříčku je Brazílie 1. a Anglie 7.

 

Naposledy se oba soupeři utkali ve Wembley v roce 2007. Zápas skončil nerozhodně 1:1. Slavné jsou ale i jejich vzájemné duely na MS. Naposledy v roce 2002, kdy vyhrála Brazílie ve čtvrtfinále 2:1. Hrubou chybu tehdy udělal při dalekonosné střele Ronaldinha anglický gólman Seman. Fakt, že je pro Angličany Brazílie neoblíbeným soupeřem, dosvědčuje nejen to, že Anglie naposledy zvítězila v roce 1990 ve Wembley (1:0), ale i celková bilance těchto soupeřů. Z 22 zápasů Brazílie vyhrála 10x, Anglie 3x a 9 zápasů skončilo remízou.

 

Obě země mají ke kopané víc než blízko. Anglie je považována za kolébku tohoto sportu, má bohatou fotbalovou historii a honosí se nejstarším klubem na světě: Notts County. Navíc stojí i za  slavnou Premier league, nejlepší ligou na planetě, kterou taktéž o sobotách vysílá Prima COOL.

 

Pro Brazilce, pětinásobné mistry světa, je pak kopaná doslova náboženstvím. Dosvědčuje to i stavba Maracaná, ve své době největšího fotbalového stadionu světa s původní kapacitou 200 000 diváků. Není divu, že chce být každý Brazilec slavným fotbalistou, ani to, že se této mety mnohým podařilo dosáhnout. Fotbalová legenda Pelé (vl. jménem Edson Arantes do Nascimento) pochází právě z této země.

 

Výčet slavných hráčů týmů je úctyhodný. Za Anglii jsou to např. Gerrard, Lampard, Terry, Rooney, Beckham s trenérem Fabiem Capello (Itálie). A za Brazílii Kaká, Ronaldinho, Diego, Robinho, Lucio, Dani Alves, Maicon s trenérem Carlosem Dungou (bývalým záložníkem, kapitánem mistrů světa z r. 1994). Dává tušit, že i kdyby nebyli nasazeni úplně všichni, zajímavé situace a pravé sportovní napětí se jistě dostaví.

reklama