Helena Vondráčková jak ji neznáte. V roli zlé čarodejnice v úžasné pohádce Na vlásku

Na vlásku Foto: Na vláskuFoto: All

Princezna Locinka s překrásnými zlatavými vlasy okouzlila nejen ve vyprávění bratří Grimmů, ale i v animované pohádce Na vlásku. A jak už to u pohádkových příběhů bývá, pod velký úspěch filmu v kinech se podepsal i poctivý český dabing. Nenechte si ji ujít na Štědrý den v podvečer v 18:30 na Primě.

Pohádka o vytoužené princezně, kterou si odnese domů zlá čarodějnice a zavře ji do věže, je velmi stará.

Na počátku předminulého století ji zpracovali známí podhádkáři bratři Grimmové a neopoměli ani na předlouhé a krásné vlasy. Pohádku nazvali Rapunzel, a ta se rozletěla do světa a všude, kde si ji oblíbili zdomácněla průpovídka: „Rapunzel, Rapunzel, spusť své vlasy dolů.

Rapunzel je název pěkného kvítku, po němž zatoužila kdysi maminka princezny. U nás princeznu z Rapunzel přejmenovali na Locinku. A na Locinku se můžete těšit i v nejnovější animované verzi pohádky. Děj je trochu upravený, ale krása Locinky, ta zůstala.

Podívejte se na ukázku:

 

Zlou ježibabu Gothel skvěle namluvila a nazpívala Helena Vondráčková!

Nádherný obraz plný kouzelných barev a proměn doplňuje nepřeberně písní. Pohádkovou náladu navozuje i skvělé české znění, kterého se jako režisér ujal Vojta Kotek.

Na obsazení českých hlasů dohlíželo i Disney studio, které pohádku natočilo. Výběr dopadl nadmíru dobře, sami uslyšíte! Hlavní melodii například nazpívala Tereza Kerndlová, Locinku namluvila Ivana Korolová, zloděje Evžena Houžvičku kvůli zaneprázdnění Vojty Dyka sám režisér Vojta Kotek a co mnohé překvapilo, bylo obsazení Heleny Vondráčkové do role čarodějnice Gothel

Když se Vojta Kotek rozpovídal o tom, jak přemýšlel o obsazení známé zpěvačky do jedné z nejdůležitějších rolí filmu, byl přesvědčený, že jediný, kdo čarodějnici pěkně nazpívá, bude právě Helena Vondráčková. Měl ale obavy z mluvených pasáží. Ty se ovšem záhy po zkouškách rozplynuly a Helena i Vojta si spolupráci nadmíru pochvalovali.

Přece jenom zpěvačka už má na svém kontě několik hereckých rolí a navíc v 90. letech jednu animovanou pohádku výborně nadabovala. Gothel byl ale pro Vondáčkovou náročný part, musela střídat dvě herecké polohy – stařenu Gothel a Gothel na chvíli omlazenou. Jak ale uslyšíte, svůj part, stejně jako ostatní, zvládla na jedničku.

Vy se tak můžete na Štědrý den v klidu v 18.30 usadit k obrazovce s logem Primy a nechat se unášet milým pohádkovým příběhem plným kouzel a krásných písní.


Článek

Sám doma

Sám doma: Nejlepší rodinný film na Štědrý večer. 7 věcí, které o něm nevíte

Je to klasika, která dnes patří k vánocům stejně neodmyslitelně jako Láska nebeská, Mrazík nebo Princezna se zlatou hvězdou na čele. A přesto film Sám doma chytá za srdce ...


Článek

Ve skutečnosti to není veverka, ale krysoveverka. Vidíte ten rozdíl?

Nejslavnější veverka všech dob opět přichází a s ní Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

Jsou herci, kterým nestačí ani desítka filmů, aby se zapsali do filmové historie. Téhle animované veverce stačily tři snímky a je z ní nejslavnější osobnost svého druhu. ...

reklama