Hledá se Nemo: Tohle jste o oblíbené animované klasice nevěděli!

Hledá se Nemo Foto: Hledá se NemoFoto: Distributoři

Příběh Nema, roztomilého klauna očkatého, znají dnes už snad všichni. I tak ale patří mezi milované stálice. Podívejte se na něj v sobotu v 9:45 a s předstihem si s námi přečtěte pár zajímavostí, které jste o filmu určitě nevěděli.

Malý Nemo se chystá poprvé do školy. Protože je ale milovaným vypiplaným jedináčkem, jeho táta Marlin je z toho celý nesvůj. Bojí se, že ztratí i jeho. Nemo ale docela nebojácná rybička a hned první den se na truc  učiteli vydá z Velkého korálového útesu na širé moře prozkoumat kotvící loďku. Jeden z potápěčů ho ale při jeho „akci“ lapí do síťky a odveze. Pro Marlina tak začíná cesta za záchranou synka Nema. A nebude to snadná cesta!

 

 

SPECIÁL: Je prima být spolu o vánocích

Jak se točilo:

  • První myšlenka natočit film o dobrodružství malého Nema napadla režiséra a scénáristu Andrewa Stantona už v roce 1992, kdy se synem navštívili vodní svět. Uvědomil si, jak krásně by podvodní život vypadal ztvárněný počítačovou animací.
  • To, že bude mít akvárko zrovna zubař, pochází také od Andrewa Stantona. Ten totiž jako dítě rád chodíval k zubaři, aby se mohl dívat na jeho akvárium.
  • Protože se tvůrcům zdálo, že ve všech starších filmech plavou ryby velmi nepřirozeně, rozhodli si zakoupit si obří akvárium a pohyby ryb v něm podobně nastudovali. Natáčeli si je na kameru, prohlíželi si je pak ve zpomalených záběrech a výsledky svého bádání pak konzultovali s předními oceánografy a ichtyology.
  • Mimochodem, šéf studia Pixar John Lasseter donutil klíčové členy produkce, aby si udělali potápěčský kurz a vyrazili na Velký bariérový útes. Jedině tak prý budou schopni zachytit život na korálovém útesu realisticky. A my musíme uznat, že měl Lasseter určitě pravdu.

Všimněte si ve filmu:

  • Obávaný žralok se jmenuje Bruce. Jeho jméno je narážkou na slavný snímek Stevena Spielberga Čelisti. Při jeho natáčení pojmenovali rekvizitáři maketu obrovského žraloka lidožravého právě Bruce.
  • V pozadí scény, kdy Bourák veze Nema, je přes 200 želv.
  • Žralok Bruce má čelisti plné 202 zubů.
  • Dory a Marlin zabloudí mezi 74 472 medúzami.
  • A v celém filmu se objeví 00 079 různých rybiček. Zkuste si to spočítat!

Už v sobotu v 9:45 na Primě!

 

 

 

reklama