Detektivka na páteční večer: Pozor, i mezi zahrádkáři řádí smrt!

Misto činu: Smrt mezi zahrádkáři Foto: Misto činu: Smrt mezi zahrádkářiFoto: All

I když je inspektorka Lindoholmová na mateřské dovolené, své povolání nezapře. Když je v zahrádkářské kolonii, kde si se synkem užívá volna, nalezen mrtvý člověk, zakousne se do případu dovolená nedovolená. Vyšetřování povede na Místě činu: Smrt mezi zahrádkáři na Prima family v pátek od 20.15.

Inspektorka Charlotte Lindholmová je na mateřské dovolené se svým pětiměsíčním synem Felixem. Ona sama by se už do práce ráda vrátila, alespoň na částečný úvazek, nicméně její žádost je zamítnuta. Volno se synkem tak tráví v zahradním domku svého spolubydlícího.

Idylka mezi muškáty ale netrvá dlouho, naruší ji smrt správce zahradního komplexu Albrechta Leimena. Právě tady si Charlotte najde příležitost, jak se vrátit ke své práci. Jeden z majitelů pozemků totiž nezemřel za úplně obvyklých podmínek a kolem jeho skonu se objevuje více a více otazníků.

Seriál Jak jsem poznal vaši matku můžete sledovat i na Prima love

Charlotte se jako správný „čmuchací pes“ nenechá odbýt zjištěním, že se jednalo o přirozenou smrt, a vydává se sama na stopu rafinovaného zločinu. I přes prvotní dojem, že jsou mezi zahrádkáři všichni bezvadní přátelé, zjišťuje záhy inspektorka na mateřské, že nic není, jak se zdá, a že mrtvý měl se svými sousedy velké neshody. Nikoliv se všemi, ale pouze s některými – zejména se skupinou, kterou v kolonii nazývají „zahradní gestapo“.

Zavraždili snad Alberta kvůli tomu, že se nedostatečně staral o svoji zahradu a kazil tak vzhled celého komplexu? Nebo má jeho smrt na svědomí žena, jíž se staral o zahrádku, kde posléze Charlotte nalézá zakopanou lidskou kost?

Na Místo činu: Smrt mezi zahrádkáři se podívejte v pátek ve 20.15 na Prima family.

 

reklama