Jak jedny Vánoce dokáží (skoro) rozvrátit Základ rodiny

Základ rodiny Foto: Základ rodinyFoto: All

Sarah Jessica Parker, Luke Wilson, Diana Keaton,... Je třeba pokračovat? Základ rodiny sice nepřináší nic nového, ale to staré zpracovává kvalitně, humorně a dojemně. Zábavný film se skvělým obsazením, který vás donutí k smíchu i pláči. Koukejte se v neděli, ve 22.20 na Primě.

Určitě nečekejte čistokrevnou komedii ve stylu Fotr je lotr. I když i tady jde o setkání rodičů s budoucí nevěstou jejich syna, vylouplo se z toho spíš takové malé vánoční romantické drama. Pukat smíchy nebudete, ale zato si užijete nadstandartní herecké výkony, scénář, který mile mate, a na konci nám tvůrci naservírují i trochu toho pobavení. A ačkoli všechno nakonec dopadne tak, jak jste pravdopodobně čekali, chvílemi si nebudete jistí, k jakému finiši film spěje.

Sarah Jessica Parker se představí v roli upjaté, věčně podrážděné a nejisté snoubenky, která přijíždí strávit vánoční svátky do domu rodiny svého nastávajícího. Brzy ale zjistí, že do společnosti liberálních Stonů zapadá asi stejně jako její jehlové podpatky do sněhových závějí. Či vlastně přesně opačně. Nevlídné přijetí rodiny Everetta ji vyprovokuje ke kroku, který ovšem celou situaci ještě více zkomplikuje - Meredith Morton (Sarah) si na pomoc a jako svoji morální podporu pozve do domu nepřátelských Stonů svoji sestru Julii (Claire Danes). Bezproblémovou Julii si ale okamžitě oblíbí celá rodina a co hůř včetně Everetta...

Základ rodiny - Obrázek 2 Foto:

Věděli jste, že...

  • Za roli Meredith byla Sarah Jessica Parker nominována na Zlatý globus.
  • Při natáčení si Luke Wilson ulomil kus zubu a poprosil Diane Keaton, aby mu doporučila zubaře. Diane napadlo trochu si z něj vystřelit a tak když Luke vytočil číslo, které mu dala, zjistil, že se nedovolal zubaři, ale psychologovi. 

Základ rodiny - Obrázek 3 Foto:

Chybička se vloudí...

 

  • Ve scéně, kdy Meredith poprvé přijíždí do rodinného domu Stonových, můžete nad hlavou Amy Stone na okamžik zahlédnout mikrofon.
  • Ačkoli postava Amy Stone nebyla ve filmu zasnoubená ani vdaná, na prsteníčku levé ruky herečky Rachel McAdams, která ji ztvárnila, si můžete všimnout prstýnku (zvlášť je to patrné třeba ve scéně, kdy Amy rozbaluje dárek od Brada). Rachel v té době chodila s hercem Ryanem Goslingem, takže se pravděpodobně jedná o její skutečný zásnubní prsten.
  • Když Everett navlékne jedné z přítomných sester Mortonových na prst prstýnek (nechte se překvapit proč a které), váš pohled bude asi fixovaný na něj. Když ho na chvíli přesunete na Everettova otce, možná si všimnete, že jeho brýle mění mezi jednotlivými záběry místo. Jednou mu sedí na nose a jednou na hlavě.

reklama