Jak navázat Pouto s vrahem?

Rychlé tempo, napínavý příběh, slušné provedení, kanadská produkce, rok výroby 2012... Prostě moderní thriller se vším všudy. Nenechte si ho ujít v pátek, ve 22.30 na Primě!

Jednoznačně jedna z nejlepších úvodních scén thrillerů na téma sériových vrahů: Nožem ozbrojený psychopat drží ženu s roubíkem v puse přivázanou u stolu, kam spolu s ní rozesadil čtyři figuríny. Právě se ji chystá začít mučit, když do domu vtrhne agentka bostonské policie Karyn Mitchell. Po krátké mrazivé konverzaci přichází útok, který Karyn odrazí a vraha v sebeobraně zastřelí.

Normální detektiv by si za to pravděpodobně vysloužil povýšení, jenže Karyn má na svědomí už dva sériové vrahy, které v minulosti zlikvidovala podobným způsobem. Začínají se o ní šuškat věci. Je podrobena vnitřnímu vyšetřování a musí docházet na terapii k psychologovi.

Pak se ovšem na scéně objeví další tělo. Je znetvořené řeckým písmenem symbolizujícím Háda – vraha, který zabíjel před patnácti lety a nebyl nikdy dopaden. Karyn je případem doslova posedlá do značné míry i proto, že jedním z mnoha podezřelých byl tenkrát i její otec. Mrtvých přibývá a s nimi roste i nebezpečí, do kterého se Karyn dostává. Jednoho dne ji totiž kontaktuje muž, který se představí jako Hádes a který se prokáže informacemi, jež může mít jedině opravdový vrah. Karyn si s ním na radu policejního terapeuta neformálně povídá a přitom pátrá. Hádes zatím vraždí dál a jak se ukazuje, výběr jeho obětí není náhodný...

Připravte se na fajnovou podívanou, která má všechny ingredience správného thrilleru. To znamená spoustu falešných stop, spoustu podezřelých, napínavé hádání, kdo že je tedy vrahem, nečekané rozuzlení, a navíc můžete tipovat, zda se tentokrát Karyn podaří doručit Háda živého či zda se v jejím „opatrování“ po vzoru svých předchůdců spravedlnosti nedožije. Co myslíte?

Téma sériových vrahů je lákavé a nepochybně atraktivní. Pokud jste fanoušci tohoto žánru, tuhle top desítku nepochybně znáte jak své boty:

1. Sedm (1995) – Brad Pitt, Morgan Freeman

2. Mlčení jehňátek (1991) – Anthony Hopkins, Jodie Foster

3. Taxikář (1976) – Robert De Niro, Jodie Foster

4. Psycho (1960) – Anthony Perkins, Janet Leigh

5. Zodiac (2007) – Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr.

6. Americké psycho (2000) – Christian Bale, Justin Theroux

7. Texaský masakr motorou pilou (1974) – Marilyn Burns, Allen Danziger

8. Mé druhé já (2007) – Jodie Foster, Terrence Howard

9. Henry: Portrét sériového vraha (1986) – Michael Rooker, Tom Towles

10. Zapadákov (1973) – Martin Sheen, Sissy Spacek

reklama