Jak se staví sen: Ložnice s nádechem sofistikované exotiky

Jak se staví sen (5) - Obrázek 5 Foto: Jak se staví sen (5) - Obrázek 5Foto: All

Tomáš a Katka jsou spolu deset let, a proto si řekli, že by jejich ložnice potřebovala generálku. Veškeré finance totiž spolkne provoz čtyřčlenné rodiny a cestování. A že jsou oba cestovatelé opravdu kovaní, se promítne i do naší proměny.

Co za problémy budou řešit naši designeři?

1. Ložnice je otočená na sever, tudíž je poměrně chladná, nejde sem téměř sluníčko ani v letních měsících. Protože je rodina zcestovalá, pokusíme se tuto nevýhodu vyřešit kompletním hřejivým designem „s vůní” dálek.

2. Stávající prostor má sice krásnou novou podlahu, kterou jistě ponecháme, ale je holá, neútulná a postrádá jakoukoliv intimitu, která k ložnicím patří. To se budeme snažit napravit zvolením už samotného materiálu. Vybrána bude: dubová koloniální postel s nebesy, materiály napodobující pravou krokodýlí kůži nebo starožitná dekorativní grafika.

3. Ložnička je poměrně malá a na patnácti metrech čtverečních nesmíme prostor zastavět přílišným penzem nábytku, proto budeme muset využít nejdražší variantu – nábytek na míru. Aby prostor nebyl přehlcen nábytkem, zvolili jsme designové čiré, plastové noční stolky s komfortní odkládací plochou, stejně tak i stolek ke křesílku bude ze stejného materiálu.
 

Vzhůru do cestovatelských snů!

Tématem budou jakékoliv dekorace, protože ty využijeme během celého dílu. Jak přivodit exotiku do chladného panelákového bytu, aby nevypadal lacině? Dalším tématem, které rozhodně stojí za to, je zdravé spaní. Jak si vybrat správnou postel a hlavně matraci?

Více se o celé proměně dozvíte na webových stránkách Jak se staví sen.

Nenechte si ujít další díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 31. března od 18.00 hod na Prima family!

reklama