Jak se točily Bony a klid 2? Mrkněte se na fotky z placu

Herci s režisérem Vítem Olmerem Foto: Herci s režisérem Vítem OlmeremFoto: All

Režisér Vít Olmer se opět usadil do režisérské sesle a pustil se do natáčení pokračování kultovní "vekslácké romance" Bony a klid 2. Na pomoc si přizval herce z prvního dílu, ale i pár neokoukaných tváří.

O tom, že se natáčí nový snímek Bony a klid 2, jsme vás už informovali ZDE.

Těšit se můžete na "starou partu" Evu (Veronika Jeníková), Bínyho (Roman Skamene), Martina (Jan Potměšil), ale i Richarda (Josef Nedorost) a Karla (František Švihlík). K nim přibudou ve výraznějších rolích ještě David Prachař a Gabriela Kratochvílová, Česká Miss 2013.

Vít Olmer: Richard? Jeho předobrazem je západočeský kmotr!

Proč jste se po letech znovu vrátil k příběhu bývalých pražských veksláků a riskujete častý osud „dvojek“ úspěšných filmů, které obvykle pokulhávají za popularitou snímku prvního?

Tuhle jsem si přečetl v nějakém článku, že jsme po sametovce budovali „vekslácký kapitalismus“. Bývalí „penězoměnci“, obdaření nesporným obchodním nadáním, se dnes překabátili, jsou z nich podnikatelští podvodníci, kmotři, dokonce poslanci. Policie se jim v poslední době snaží jít po krku, ale je to obtížné, protože jsou, stejně jako kdysi, pevně propojeni s politickými a justičními špičkami. Myslím, že „dvojka“ pokulhávat nebude – pokud ovšem lidé kvůli drahým lístkům, stahování z netu apod. postupně nepřestanou chodit do kin vůbec.

Nakolik je při psaní scénáře výhodou psát postavy na míru konkrétním hercům?

Kromě nováčků Jakuba Prachaře a Gabriely Kratochvílové se ve filmu objeví původní stará garda: Jan Potměšil, Josef Nedorost, Miloslav Kopečný, Veronika Jeníková a především – Roman Skamene. Tomu jsem pokračování jeho životní role zvané Bíny či Klídek ušil na tělo. Ale doslova znovu jsme ušili i ten jeho legendární klobouček.

Jaká byla spolupráce s herci – těmi původními i novými?

Ti ze „staré gardy“ vpluli do svých postav, jako kdyby ani neuplynulo čtvrt století. Úžasně mě překvapil například Jan Potměšil. Je neuvěřitelné, s jakou nevyčerpatelnou energií, kreativitou a pozitivností si počíná i se svým handicapem! Jakub Prachař je vynikající hráč s velkým komickým talentem a Gabriela Kratochvílová, Miss 2013, mě zaplaťpánbu po první klapce zbavila počátečních obav, že na svoji úlohu nebude stačit.

Vstupenky na slavnostní premiéru filmu Bony a klid 2 20. 5. 2014 v Tipsport Areně v Praze jsou v předprodeji v síti Ticket Art (www.ticket-art.cz) a Ticket Portal (www.ticketpotral.cz). Cena vstupenky: 249 Kč.

Vzpomenete si ještě nyní, s odstupem, s jakými emocemi jste prožíval první a poslední natáčecí den filmu Bony a klid 2?

První natáčecí den se u mě střídalo dojetí, že opět pracuju se starými hereckými kamarády, s hrůzou, abych splnil náročný natáčecí program. Po poslední klapce mi spadl ze srdce kámen velký asi jako Tunguzský meteorit.

Skrývají se za charaktery příběhu nějaké živé vzory, existující předobrazy?

Samozřejmě, Bíny-Klídek, který je jediný chudý, má svůj předobraz v bývalém vekslákovi, který nahání s jídelníčkem v ruce turisty do jedné pražské restaurace. Richard je zase tak trochu otisk jednoho západočeského kmotra…

Prohlédněte si fotografie z natáčení filmu Bony a klid 2:

 

Podívejte se na trailer: 

reklama