Jaký talent může zaujmout?

CSMT - castingova porota 1 Foto: CSMT - castingova porota 1Foto: Prima

Na konkurzy do jediné originální talentové soutěže Česko Slovensko má talent v České a Slovenské republice přišly tisíce lidí, kteří chtěli předvést svůj talent. Někteří právem sklidili velký obdiv. Ten si ale zaslouží i castingové poroty, které měly skutečně nelehký úkol.

Řada soutěžících se ptala, jestli v porotě, které mají předvést své umění, budou sedět už oficiální porotci Lucie Bílá, Jan Kraus a Jaroslav Slávik, a byli zklamaní, když zjistili že ne. Pak ale pochopili, že by nebylo v lidských silách těchto tří osobností ohodnotit tolik adeptů.

 

A že to bylo téměř nad síly lidské i všech odborníků, kteří seděli ne v pouze jedné, ale v několika castingových porotách! Ty byly rozdělené podle oborů na tanečníky, zpěváky, varietní umělce a děti. Zatímco ve většině měst stačily čtyři poroty, v Praze se jejich počet téměř zdvojnásobil, což se ukázalo jako správný předpoklad, protože na casting přišlo na 2000 uchazečů.

 

Není proto divu, že členům jednotlivých porot šla v průběhu dne tak trochu hlava kolem a nevybavili by si jediné jméno účastníka, jehož talent posuzovali nebo mu jen přihlíželi. Přesto jsme se některých z nich zeptali, zda si vybaví jednoho konkrétního člověka, který na ně zapůsobil, a proč.

 

Chi Chi Tornado


„Mě asi nejvíc zaujal transvestita, který si říká Chi Chi Tornado. Je to nejchlupatější transvestita, kterého jsem kdy viděl, nebere se vážně a dokáže udělat pořádnou srandu. Chi Chi byla tak natěšená na casting, že dokonce přijela do Plzně o den dřív,“ bez dlouhého přemýšlení vypálil casting director Oldřich Bureš.

 

„Okamžitě se mi vybaví pán, který přišel na casting v Ostravě. Bylo mu něco kolem sedmdesátky, měl umělá kolena a výborně tancoval. Nebylo to číslo, které přepíše dějiny tance, ale bylo pro mě obdivuhodné, co dokáže člověk v tomto věku a s jistým zdravotním omezením. Navíc měl naprosto osobitý styl, tančil s úsměvem a dával do toho velké srdce. Tohle vystoupení ve mně něco nechalo,“ líčil tanečník a choreograf Miňo Kereš.

 

Zpívající horník

 

„Já si pamatuju na bývalého horníka, kterému bylo tak něco přes padesát. Píše si vlastní písničky ve folkovém stylu, dokonce snad vydal i cédéčko. Byl podle mě hodně dobrý, jeho hudba a zpěv mě fakt zaujaly a tu jeho desku bych si rozhodně koupil,“ říkal Andrej, který měl na starosti skript v porotě pro zpěváky.

 

„Mě zaujal mladý zpěvák, který zpíval v Praze písničky Elvise Presleyho a Franka Sinatry, ten pro mě byl největší bomba,“ odpověděl David ze štábu, který natáčel medailony některých soutěžících. „Pro mě byli nezapomenutelní dva zpěváci. Čtrnáctiletá slečna, která se představila v Ostravě, a mladý zpěvák z Prahy, který už prošel i jinými soutěžemi a má i zajímavý životní příběh,“ vybavila si Hana z poroty, která posuzovala zpěváky.

reklama