Jiná láska aneb Jeden z nejhezčích filmových polibků, jaké kdy uvidíte

Jiná láska - Obrázek 2 Foto: Jiná láska - Obrázek 2Foto: archiv Prima

Krásný příběh o střetu dvou světů – jednoho pokrytecky uhlazeného a druhého dětsky upřímného, herecky bravurně zvládnutý a na hollywoodské poměry velmi nekonvenční. Citlivé dialogy, silný emoční náboj a závěrečný happy-end vás chtě nechtě dojmou. Popláčete si v neděli ve 22.45 na Primě.

Čtyřiadvacetiletá Carla (Juliette Lewisová) je sympatická a pohledná mladá žena, která se od svých vrstevnic výrazně liší v jediném, ale podstatném bodě. Od narození je lehce mentálně postižená. Po letech strávených v soukromých speciálních školách dokáže Carla překonat všechna omezení, kromě jediného – své milující, ale poněkud neurotické matky Elizabeth (Diane Keatonová).

Jiná láska - Obrázek 4 Foto:

Carla chce žít vlastní život a její někdy příliš spontánní chování je pro její strachující se matku nepřijatelné. O to hůř se Elizabeth smiřuje s přirozeným faktem, že se její dcera poprvé v životě zamilovala. Carla a podobně postižený Danny (Giovanni Ribisi) se musejí postavit na vlastní nohy a vyvzdorovat si na světu právo na lásku a všechny radosti i starosti spojené s obyčejným životem.

Jiná láska - Obrázek 1 Foto:

 

Věděli jste, že...

  • Herečka Juliette Lewis, kterou určitě znáte třeba ze snímků Co žere Gilberta Grapea (1993) či Takoví normální zabijáci (1994), akorát opustila detoxikační zařízení, když ji kontaktoval režisér Gary Marshall a nabídl jí roli. Společnost, která zajišťovala pojištění celého filmu a všech jeho protagonistů, odmítla vzhledem k její minulosti Juliette pojistit a tak finanční náklady na hrazení případné nehody Juliette vzal na sebe sám režisér.
  • Juliette, která se kromě herectví věnuje i hudbě (má vlastní kapelu, vydala řadu alb a v rámci svých turné objela celý svět), zpívá poslední skladbu při závěrečných titulcích.

Jiná láska - Obrázek 8 Foto:

Naschval, všimnete si?

  • Je zajímavé, že přestože se Carla svěří otci, že Danielovi ráda říká Danny, po zbytek filmu mu neřekne jinak než Daniel.
  • Všimněte si Carliny sukně, když se ptá řidiče autobusu na cestu a pak, když z autobusu vystupuje. Jde o dvě různé sukně. Ta první se jí totiž, jak dobíhala autobus, povolila a kostyméři nebyli schopní ji hned opravit. Na zbytek scény museli tedy použít jinou.
  • Na vánoční párty v Country Clubu si filmaři neuhlídali pozici Danielova mikrofonu. Jednou ho má připevněný u čela, pak u brady a pak znovu u čela.
  • Ve scéně v parku, kdy spolu matka a Carla mluví o sexu, si pozorně prohlédněte lidi srocené kolem umělce s balonky za nimi. Mezi jednozlivými záběry kompletně mění pozice.

reklama