Joaquin Phoenix a John Travolta jako neohrožení hasiči

John Travolta jako kapitán Mike Foto: John Travolta jako kapitán MikeFoto: All

Z Jacka v podání skvělého Joaquina Phoenixe se už zanedlouho stane ostřílený hasič. Bude to ale vskutku křest ohněm… Na americký akční film Okrsek 49 se podívejte v pátek ve 23.20.

Jack Morrison je hasič, jak má být, odhodlaný bojovat s šlehajícími jazyky plamenů až do záchrany všech ohrožených. Šanci ukázat, co v něm je, bude mít i u dalšího požáru, k němuž jednotka z okrsku 49 vyjíždí. Jedná se o vysokopodlažní budovu, v jejímž 12. patře se mají nacházet pohřešované osoby.

Jejich evakuaci Jack zvládne, nicméně sám zůstává uvězněn v sutinách budovy, do nichž se po mohutném výbuchu zřítí. Leží v bezvědomí, a zatímco kolem něj zuří boj plamenů s hmotou, jemu se v hlavě začíná přehrávat příběh jeho celého života – jeho nástup k hasičskému sboru, první zdolaný požár, první setkání s kapitánem Mikem Kennedym (John Travolta) a kolegy, kteří by za něj v pravém slova smyslu dali nejen ruku do ohně.

Jack si prošel stejnými věcmi jako každý nováček u sboru

Když se z bezvědomí probere, uvědomuje si, že je zraněná a leží o několik pater níže, než si vybavuje. Dokonce se nemůže ani hýbat. Spojení s ním se snaží navázat kapitán Mike i chlapci se sboru, všichni jej vyrážejí hledat. Vzhledem k utrpěnému šoku a zraněním ale opět upadá do bezvědomí a snu. Když se opět probere, zjišťuje, jak vážná jeho situace je: kolegové jej jdou sice zachránit, ale cesta k němu je zavalená. Při životě ho drží jen krásné vzpomínky.

Dokáže hasičský sbor zachránit svého kolegu uprostřed nebezpečných hořících sutin, které se mohou kdykoliv zbortit? Uvidíte v pátek ve 23.20 na Primě.

 

reklama