Jodie Fosterová zoufale hledá dceru! Kde? Na palubě letadla!

Je vůbec možné, aby se během letu ztratilo dítě? Hlavní hrdince Kyle (Jodie Fosterová) se to stane. Letadlo je obrovské a jeho útroby mohou skrývat nejedno tajemství. Nenechte si ujít mysteriózní drama Tajemný let u nás na Primě v pátek ve 22.30!

Nejhorší můra každé matky se stane realitou. Julie, šestiletá dceruška Kyle Prattové, se ztratí na palubě letu mířícího z Berlína do New Yorku. Pro Kyle je to další neuvěřitelná rána osudu. Před nedávnem totiž přišla o manžela. Nejhorší na tom všem ale je, že veškerá evidence ukazuje na možnost, že dcera Julia na palubu letadla nikdy nevstoupila.

Kyle zoufale prosí o pomoc členy posádky včetně kapitána Riche (Sean Bean) a leteckého strážníka Gena Carsona (Peter Sarsgaard). Čím více se všechny kolem snaží přesvědčit o své pravdě, tím více ji mají za podivínku. Kyle nezbyde nic jiného, než sama na vlastní pěst prohledávat kousek po kousku útroby obrovského letadla. Podaří se jí nalézt ztracenou dcerušku?

Tajemný let - Obrázek 3 Foto: Tajemný let - Obrázek 3Foto: archiv FTV Prima

Perličky z natáčení

  • Sean Bean, který hraje kapitána letadla, trpí strachem z létání. Do skutečného letadla by vstoupil jen s největším sebezapřením.
  • Americká asociace letušek oficiálně bojkotovala premiéru. Podle jejich názoru film ukazuje letecký personál jako nerudný a necitlivý k potřebám cestujících.
  • Palubní desku letadla, kterou filmaři v Hollywoodu používali v mnoha filmech, museli postavit celou znovu. Původní byla zcela zničena během natáčení Trosečníka v roce 2000.
  • Filmové letadlo Aalto Air E-474 je fikčním strojem. Postaveno ale bylo tak, aby připomínalo Airbus A380-800.

Půvabná i záhadná Jodie Fosterová

Křehká blondýnka se narodila 19. listopadu 1962 v Los Angeles. I po padesátce se v žebříčku časopisu Empire o nejpřitažlivější hvězdu pravidelně umísťuje v prvních desítkách. Herectví miluje a nevyměnila by jej za nic na světě, ačkoliv její začátky byly více než dobrodružné. Jako desetiletou ji ve filmu Napoleon a Samantha napadl lev a několik okamžiků ji vláčel v tlamě.

Dodnes má na kontě desítky úspěšných filmů a je jednou z hereček, které si pečlivě střeží soukromí. Nikdy neodhalila identitu otce (nebo otců) svých dvou dětí. 20. dubna letošního roku se zasnoubila s herečkou a režisérkou Alexandrou Hedisonovou.

Podívejte se na Jodie Fosterovou v mysteriózním thrilleru Tajemný let u nás na Primě dnes ve 21:35!

reklama