Kamarád do deště? Na Vaculíka se čekalo až se vrátí z vojny!

Kamarád do deště Foto: Kamarád do deštěFoto: All

V sobotu můžete zavzpomínat na mládí, kdy Dávej ber hrálo na diskotékách a vy jste se poprvé učili líbat. O to horší bylo, že vám k tomu asistovaly rovnátka. Sagi s Vaculíkem kdysi viseli v každém pokojíčku a byli ikonami kamarádství. Ve 11:45 na Primě uvidíte Kamaráda do deště!

V sobotu na vás znovu dýchne punc osmdesátých let a závan optimismu, že šedý socialismus a otravní soudruzi skončí. Noční Praha a hudba, která pro mnohé znamená jejich mladí. Dávej ber je přece hit, na který se nezapomíná stejně jako na džínový outfit Sagvana Tofiho a obličej Lukáše Vaculíka, který byl ještě plný nevinnosti mladého klučiny.

Lukáš Vaculík hraje taxikáře, který je „kamarádem do deště“ číšníkovi (Sagi), který padl do rukou dvěma gaunerům: vrchnímu v restauraci, v níž pracuje, a jeho zlodějskému zeťovi, vedoucímu vinohradských garáží. Kvůli příteli, kterému se snaží pomoct, se dostane Tomáš do konfliktu s ještě nebezpečnějším soupeřem, bezohledným vůdcem vekslácké party.

Kamarád do deště Foto: archiv Prima

Kamarád do deště, Foto: archiv Prima

Kamarádství mladíků je však natolik pevné, že s pomocí Michalovy dívky Magdy a dalších přátel hrdinové s chytrostí a vtipem překonají záludnosti protivníků. Vytrestají veksláckého šéfa a oba zdánlivě bezúhonné ničemy předají i s důkazy do rukou policie.

Na Vaculíka se čekalo až se vrátí z vojny

Zatímco Quentin Tarantino vždy čeká na svou hereckou múzu, Umu Thurman, aby ji mohl obsadit do svých filmových trháků, režisér Jaroslav Soukup musel podstoupit něco podobného. Napsal scénář filmu Kamarád do deště, jak se tak říká přímo na tělo pro Vaculíka a Tofiho. Ikonickou dvojici osmdesátých let totiž stvořil on, když je vybral do svého filmu Vítr v kapse. Ti dva se filmově osvědčili tak, že spolupráce byla pro režiséra Diskopříběhu jasnou volbou. Scénář byl napsaný už v roce 1982, jenže v té době Lukáš Vaculík nastupoval do vojenské služby. Soukup se tedy rozhodl, že na Vaculíka počká. A vyplatilo se, protože Kamarádi do deště jsou Vaculík s Tofim stále!

Podívejte se na ikonickou dvojici osmdesátých let v sobotu na Primě v 11:45!

Článek

Sagvan Tofi Foto: J. Janoušek

Už víte, čím se živí kamarád do deště Sagi?

Několik let se o tom spekulovalo všude možně. Po obrovské popularitě Kamaráda do deště a Větru v kapse se černooký krasavec ztratil z dohledu. Ale pouze toho filmového, na...

Článek

Sagvan Tofi je šťastným otcem Foto: Jiří Janoušek

Sagvan Tofi: Mateřská je dřina!

Kamarád do deště a lamač dívčích srdcí sice ještě není v chomoutu, přesto se stal vzorným otcem.

 

reklama