Kde se koupala krásná královna Anna? A jiné lokace z první série Mušketýrů

Adršpašsko-teplické skály  Foto: Adršpašsko-teplické skály Foto: BBC

V pondělí ve 20.15 jste na Primě mohli vidět dva poslední díly Třech mušketýrů, na Primě však další pondělí můžete sledovat rovnou druhou řadu! Spolu s ní i nádherné lokace, které byly například v devátém dílu s královnou Annou přímo dehberoucí. Kde BBC natáčelo?

Speciálně devátý díl, kde se Aramis konečně více sblíží s královnou Annou (a Athos z toho má málem infarkt) je plný krásné přírody, kterou můžete vidět jen v České republice. Jednou z nejhezčích scén byla zajisté návštěva královny Anny v přírodních lázních. Anna totiž léčí svou neplodnost, královi Ludvíkovi XII. pomalu ale jistě dochází trpělivost. To však netuší, že ji čeká velké nebezpečí...

Adršpašsko-teplické skály jako lázně pro královnu

Tato scéna se natáčela v Adršpašsko-teplických skálách. Návštěva lázní královny Anny, která se zvrtla v honičku o život. Celou scénu jste mohli vidět na úplném začátku deváté epizody první série.

Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály (německy Adersbach-Weckelsdorfer Felsenstadt) byla vyhlášena již v roce 1933 na rozloze 1771 ha k ochraně zachovalých celků skalních měst. NPR se nachází zhruba v trojúhelníku vymezeném obcemi Adršpach (ZSJ Horní Adršpach), Teplice nad Metují a vrcholem Čáp nad vsí Skály. NPR je významná nejen svou geomorfologií, ale i výskytem řady chráněných živočichů a rostlin.Pokud máte spadeno na nádherný výlet, zaručeně vás potěší, že Adršpašsko-teplické skály jsou přístupné po celý rok. Parkoviště je kousek od pokladen do skal.

Hrad Točník zahrál klášter, kde Aramis potkal svou bývalou lásku

Další lokaci, kterou jste mohli vidět v devátém dílu byl hrad Točník – útočiště Mušketýrů ve snaze ochránit život královny Anny před bývalým vojákem Gallagherem. Ve scénách jste mohli zahlédnout Západní bránu (příjezd mušketýrů), Královský palác, odkud mušketýři bránili klášter, hradní kapli, kde se matka představená spolu s jeptiškami modlila za své životy. Ale také pokoj, kde se Aramis za pomoci Anny vypořádal se svou minulostí.

Točník je zřícenina hradu v Středočeském kraji, 2 km severně od města Žebrák, v okrese Beroun. Parkoviště za poplatek je dole pod hradem, ke kterému vede zpevněná cesta, která sice pořád stoupá, ale dá se v pohodě zvládnout.Točník spolu se starším hradem Žebrákem tvoří největší české souhradí.

Královské oznámení proběhlo na zámku Ploskovice

Na konci dílu jste mohli znovu vidět i zámek Dobříš, kde král Ludvík přivítal královnu Annu po jejím dobrodružství v klášteře. V desátém dílu jste už viděli dobře známý zámek Ploskovice, který slouží jako oficiální základna pro krále. Král zde přivítal svoji matku Marii, nebo kde oznámil, že je královna Anna v očekávání. Na zámku naleznete i zámeckou zahradu a park, kde se prohání mušketýři na koních, nebo kde relaxuje král s královnou.

Tři mušketýry můžete sledovat každé pondělí ve 20.15 a to rovnou dva díly!

d'Artagnana čeká boj o přežití

Článek

Constance si zahraje Tamla Kari  Foto:

Pořádný trapas zažila seriálová kráska při castingu s d´Artagnanem! Oslintala ho!

Někdy se i nepříjemný trapas dokáže zvrhnout ve skvělou pracovní nabídku. O tom může povyprávět mladá herečka, která se během konkurzu setkala se svým budoucím britským...

Článek

Dobříš Foto:

Poznejte další české lokace ze Třech mušketýrů

Většina tří sérií Třech mušketýrů se natáčí v České republice, a tak diváci v každé epizodě mohou poznávat další a další místa, která stojí za to vidět.

 

 

Článek

Klášter Doksany (1. díl) Foto:

Poznejte české lokace z 1. a 2. dílu Tří mušketýrů

První dva díly britského seriálu Tři mušketýři už v pondělí od 20.15 proběhly na televizních obrazovkách. Seriál se stále natáčí v České republice, a tak diváci každou...

 

Zasoutěžte si s Mušketýry:

Článek

Mušketýrská mapa Foto:

Vydejte se po stopách Tří mušketýrů! Prima prázdninová soutěž právě startuje!

Prožijte s námi prima letní dobrodružství. Vydejte se po stopách našeho nového letního seriálu Tři mušketýři.

Tři mušketýry uvidíte každé pondělí ve 20.15 na Primě!

Článek

Tři mušketýři  Foto:

Britští Mušketýři jsou reklamou na Českou republiku. Podívejte se, kde všude se natáčeli

Britský televizní seriál Tři mušketýři má pro českého diváka neodolatelnou lahůdku. Zatímco sledujete příběh čtyř zdatných ochránců krále Ludvíka, se seriálem poznáváte i...


reklama