Kde se vzal Got Talent?

Česko Slovensko má talent - logo Foto: Česko Slovensko má talent - logoFoto: Prima

V současnosti nejznámější talentová show na světe Got Talent se pyšní několika NEJ, mezi nimiž nechybí nejúspěšnější, nejzábavnější, nejuniverzálnější, nejsledovanější, nejlepší.

Od roku 2007, kdy se začala vysílat, se stala nejúspěšnějším formátem britské společnosti FreemantleMedia, jež tuto soutěž jako majitel licence prodává do celého světa. Na festivalu Broadcast Awards 2010 byl Got Talent oceněn jako Nejlepší zábavný pořad roku.


Za vším hledej Cowella

U zrodu formátu Got Talent stál hudební manažer, televizní producent a podnikatel Simon Cowell, který jej vymyslel pro svou televizní společnost Sypo a zároveň byl autorem jeho evropské a americké mutace. Tento Brit proslul hlavně jako nesmlouvavý a sarkastický porotce nejen v této, ale i v obdobných soutěžích jako X-Factor nebo American Idol (u nás známé jako Superstar), u jejichž vzniku stál také. Simon Cowell patří k nejmocnějším mužům v televizním a hudebním průmyslu. Nejnověji se proslýchá, že by měl získat rytířský titul a na podzim také Mezinárodní televizní cenu Emmy za to, že „zcela změnil televizi a hudbu
21. století na celém světě“.

 

Fenomén Talent

Poprvé se show Got Talent vysílala ve Velké Británii v červnu v roce 2007 pod názvem Britain’s Got Talent. Postupně se dostala do více než 30 zemí a ve všech se stala nejsledovanějším pořadem, a tím i nejprodávanější a nejsledovanější show na světě. Slovenská verze, která se vysílala v roce 2008, se stala v poměru počtu diváků na počet obyvatel vůbec nejsledovanější na světě. Zaujala 30 procent všech obyvatel, samozřejmě nejvíce zaujalo finále.

 

Originál je jen jeden

Originální verzi této světové talentové show uvidí poprvé i diváci v České republice – ve společném projektu Televize PRIMA a slovenské TV JOJ s názvem Česko Slovensko má talent. Největší show zaměřená na hledání talentů se dosud vysílala kromě Velké Británie a USA například ve Francii, na Ukrajině, v Rusku, Brazílii, Indii, Argentině, Slovensku, v Jižní Africe a mnoha dalších zemích.


Šanci má každý talent

V soutěži Got Talent zdaleka nejde jen o pěvecké nebo taneční výkony. Šanci mají nejrůznější baviči a komedianti, varietní umělci od kouzelníků až po akrobaty, žongléry, břichomluvce nebo imitátory, předvést se mohou i účinkující se zvířaty. Show je otevřená lidem všech věkových kategorií a svůj talent mohou předvést jednotlivci i nejrůznější uskupení.

Přihlášku a potřebné informace ke castingům soutěže Česko Slovensko má talent najdete na stránkách www.csmatalent.tv.

 

reklama