Film Neprůstřelný mnich: Kdo má v rukou tajemný svitek, je nesmrtelný

Seann William Scott je vám možná povědomý z filmu Prci, prci prcičky Foto: Seann William Scott je vám možná povědomý z filmu Prci, prci prcičkyFoto: All

Co když existuje kouzlo, které majiteli přinese věčné mládí, nesmrtelnost a nezměrnou moc? Pak si můžete být téměř jisti, že se jednoho dne objeví někdo, kdo bude chtít toto kouzlo získat jen pro sebe a ovládnout svět. A to ne zrovna s čistými úmysly. Potvrdí se vám to v neděli ve 22.25 na Primě.

Příběh filmu Neprůstřelný mnich začíná v roce 1943 v Tibetu. Mladičkému mnichovi beze jména jeho nadřízení oznámí, že se splnilo proroctví a on se stává strážcem tajemného svitku, který v sobě nese obrovskou moc. V okamžiku, kdy je mnichovi tajemství předáno, vtrhne do kláštera nacistické komando a předešlého strážce svitku zavraždí. Ale učedník, kterého už v tu chvíli chrání mocné kouzlo svitku, německým hrdlořezům uniká.

O 60 později, když už Bezejmenný mnich (slavný Yun-Fat Chow) procestoval celý svět, aby po celou tu dobu chránil kouzelný svitek, je čas, aby za sebe našel nástupce. Ten bude muset v jeho úkolu pokračovat. V New Yorku narazí mnich na mladíka jménem Kar (sympatický Seann William Scott) a je najednou přesvědčený, že skutečně našel toho pravého. Co na tom, že Kar je pouliční spratek a zlodějíček. Postupně se ukáže, že se Bezejmenný mnich nemýlil. Kar přijímá odpovědnost a začíná bojovat proti mafiánskému zloduchovi Struckerovi (krutovládný Karel Roden), který chce získat svitek a moc nad světem.

Dokáže Mnich spolu s Karem kouzelný svitek uchránit? Mají proti sobě silného protivníka. Strucker totiž již kdysi proti Mnichovi bojoval. Je to totiž ten onen nacistický důstojník, co vtrhl s vojáky do kláštera. Nyní je ale ještě mnohem mocnější...

Kdo je Yun-Fat Chow?

 

  • Rodák z čínského Hong Kongu (* 18. 5. 1955), narodil se do skromných poměrů. Matka pěstovala zeleninu a také pracovala jako uklízečka. Otec pracoval na tankeru pro ropnou společnost Shell. Herectví se věnuje od 18 let.
  • Ačkoliv vypadá jako milý chlapík, v Asii se proslavil postavami akčních drsňáků ve filmech mezinárodně uznávaného režiséra akčních filmů Johna Woo (Lepší zítřek, Zabiják).
  • Přesídlil z Hong Kongu do Hollywoodu a natočil s Jodie Fosterovou romantický film Anna a Král (1999), což byl komerční úspěch.
  • Následoval filozoficko-akční kasovní trhák Tygr a drak, který z Chowa vytesal téměř neotřesitelnou mezinárodní hvězdu.
  • Ačkoliv si od té doby zahrál už pár hrdinů, kteří se dokáží brilantně ohánět mečem, jak to asijská bojová umění potřebují. Před filmem Tygr a drak (2000) prý nikdy nedržel meč v ruce. Do té doby ve filmech jen střílel.
Kung-fu mistr hledá svého nástupce, bude jím mladý Kar?Kung-fu mistr hledá svého nástupce, bude jím mladý Kar?

 

Zajímavosti o filmu:

 

  • Pro našince je velkým lákadlem filmu Neprůstřelný mnich především Karel Roden. Je to další pokračování jeho „americké“ kariéry. Hraje tu především drsné a kruté padouchy, hovořící anglicky s těžkým přízvukem. V tomto filmu musel ale Roden zapracovat ještě na něčem jiném. Aby byl svým kolegům dostačujícím partnerem, musel brát lekce kung–fu
  • Snímek režíroval debutant Paul Hunter, ovšem produkčně ho za ruku nedržel nikdo jiný, než slavný režisér akčních řežeb John Woo
  • Film se natáčel v kanadských městech Toronto a Hamilton – v místech, která dobře evokují scenérie New Yorku. Bohužel je to vidět i v samotném filmu, což asi tvůrci nechtěli. Vlak metra, který se v jedné scéně mihne kolem, má viditelnou tabulku Kipling, což je nádraží v Torontu. Další usvědčení, že jsme v Torontu, přišlo ve scéně, kdy Mnich a Kar cestují v noci lodí. Tehdy můžete na horizontu uvidět právě nasvícenou torontskou věž.
  • Natočeno volně podle komiksu Michaela Avon Oeminga

 

Na akční snímek plný asijských bojových umění se dívejte v neděli večer ve 22.25 na Primě!

reklama