Kdo měl nejdelší a kdo nejkrásnější nohy?

CSMT - studio Foto: CSMT - studioFoto: Prima

Kromě zpěváků a tanečníků nabídlo další kolo jediné originální talentové show ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT spoustu dalších uměleckých žánrů. A opět nechyběli ani ti, kdo měli mnohem větší sebevědomí než talent.

Mezi nezapomenutelné patřilo vystoupení čtyř performerů na chůdách. Říkají si Long Vehicle Circus, ze všech účinkujících měli nejdelší nohy a s Lucií Bílou si vyměňovali komplimenty. „Moc se mi to líbilo a byla jsem zvědavá, jak se na těch chůdách zvednete ze země. Udělali jste to bravurně,“ chválila je Lucie. „Vy v této show nemáte co dělat. Máte být v Las Vegas, vydělávat pořádné peníze a nesoutěžit tady s amatéry,“ v dobrém je káral Jaro Slávik.

 

Diváky uchvátil i travesty umělec, který si říká Chi Chi Tornado a imituje Tinu Turner. Lucie Bílá se nechala okouzlit jeho-jejím energickým vystoupením a pak chválila nejen zpěv: „Tolik sexappealu pohromadě jsem už dlouho neviděla. Publikum vás žralo a já taky. A jako Tina máte hezké nohy.“ Jan Kraus českou Tinu Turner soustředěně sledoval, jako by hledal pět rozdílů, a pak jí nabídl dvě zprávy. „Ta špatná je, že o sexappealu mám úplně jinou představu než Lucie Bílá. A ta dobrá, že se mi vaše vystoupení zdálo výborný.“

 

Freddie Mercury vstal z mrtvých


Úžasný hlas měla mladičká Čechošvýcarka Julia Maria Sakar. Lucie Bílá nemohla uvěřit, že je jí teprve třináct let. Hodnocení bylo stručné a neslo se v duchu slov úžasné, krásné, vynikající. Ze sedaček zvedlo diváky také vystoupení kapely Queen Revival. Nebyl jediný člověk v sále, kterého by nenapadlo: Freddie Mercury vstal z mrtvých.

 

Zatímco na některá vystoupení by se porotci rádi dívali i déle, jiné soutěžící pro jistotu ani nepustili k tomu, aby se dostali k jádru věci. Jako například šedesátiletého důchodce Zdeňka Kožíška, který chtěl předvést únik z řetězů. Než se k němu ale vůbec dostal, porotce otrávil svými žoviálními řečmi natolik, že Lucie Bílá a Jaro Slávik zmáčkli křížek. Jan Kraus byl shovívavější. Jakmile ale kouzelník vytáhl několikametrový řetěz a pídil se po dvou dobrovolnících, dostal strach i on a produkci v rámci bezpečnosti zastavil. Lamentujícího kouzelníka si pak odvedli moderátoři do zákulisí.

 

Tři ječící křížky

 

Ještě méně toho předvedl jednasedmdesátiletý Vilém Orel. Před porotu přišel s tahákem v ruce a vysvětloval, že to, co by měl předvádět – skok do vody – má napsané na papíře spolu s nákresem. Pak začal udivené trojici ukazovat plánek a předčítat, jak skáče do vody naplocho na záda. Porota se ho chvíli snažila přesvědčit, že talent nestačí přečíst, ale musí ho předvést. Pán se ale pořád držel papíru. „To je, jako kdybych přišla na pěveckou soutěž a přinesla bych na papíře napsáno, jak hezky zpívám,“ divila se Lucie Bílá. Pána nakonec zarazily až tři ječící křížky.

 

Zatímco u pána s plánkem i důchodce s řetězy se porotci jednomyslně shodli, u některých vystoupení se jejich názory rozcházely. Devatenáctiletý student konzervatoře Otto Weiss zazpíval písničku z Pomády. „Jsi kus chlapa a jde z tebe nádherná energie,“ s úsměvem kladně hodnotila Lucie Bílá. Pánové Kraus a Slávik ale byli jiného názoru a snad patnáct minut o mladíkově vystoupení diskutovali. „Kdo vám půjčil tu bundu, co máte na sobě?“ začal výslech Jaro Slávik. Když zjistil, že sestra, mladíkovi vysvětlil, že právě sestřina malá bunda mu vystoupení pokazila, protože signalizuje, že podcenil přípravu na tento zásadní okamžik. Janu Krausovi mladíkovy krátké rukávy nevadily, ale vadilo mu, že vystoupení bylo pouze dobré, ne vynikající. Takže mladý konzervatorista se i přes protesty Lucie Bílé a publika se soutěží rozloučil.

 

S kým se porotci rozloučí příště, a kdo je naopak nadchne a se třemi ANO postoupí dál? Dívejte se v neděli 26. září ve 20 hodin na Primě a JOJce na jedinou originální talentovou show ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT.

 

 

 

 

reklama