Kdo nakonec získá Rodinné dědictví? Dozvíte se ve čtvrtek večer na Primě!

Rodinné dědictví Foto: Rodinné dědictvíFoto: All

Jestli máte chuť na oddychovou záležitost německé produkce z malebného prostředí bavorských chmelnic, nezapomeňte si zapnout Primu ve čtvrtek ve 20:15.

V originále zní název filmu Hopfensommer nebo-li Chmelové léto a jde o název opravdu výstižný. Skoro všechno se tu totiž točí kolem chmelu a piva. A taky kolem věčného generačního problému – rozhádaného syna a otce.

Před lety se Karl rozešel ve zlém se svým otcem Josefem, majitelem velké chmelnice. Odstěhoval se do Mnichova a stal se úspěšným pivovarníkem. Jenže jednoho dne obdrží Karl nečekaný telefonát od své matky. Otec je po vážném infarktu a není, kdo by sklidil úrodu chmelu. Karl stojí před velkým rozhodnutím: dokáže opustit svůj život ve městě a znovu se setkat s otcem?

Známý německý filmový kritik o tomto filmu napsal: Výběr herců se nebývale povedl. Výkon většiny z nich je nadprůměrný a to i těch nepříliš známých. Dialogy nepůsobí uměle a i emoce, které herci na filmovém plátně předvádějí, jsou více než uvěřitelné. Poetické záběry na krajinu, generační spor mezi otcem a synem táhnoucí se dlouhé roky, milostná zápletka a konečné rozuzlení... Suma sumárum všechno to do sebe zapadá.

 

reklama