Když nemohl přijít jako muž, přijde jako Táta v sukni. Plus chlapi v šatech v dějinách filmu

Robin Williams Foto: Robin WilliamsFoto: All

Někdy ani tomu nejtvrdšímu chlapovi nezbyde, než se vydávat za ženskou. Co kdyby vás chtěli zabít, vzít vám děti nebo milovanou práci? Šli byste do toho? Jak to dopadne, když se táta převleče za chůvu, se koukněte v sobotu večer ve 21.20 na Prima family.

Představa, že vám manželka zakáže vídat vlastní děti, je dost hrozná. Co by ale pravý táta neudělal, aby mohl s dětmi trávit co nejvíce času? Robin Williams to ve filmu Táta v sukni vyřešil po svém.

Nahodil sukni s několika spodničkami, šílenou paruku a brýle, naplnil podprsenku vycpávkami a vyrazil do boje v plné polní jako chůva paní Doubtfireová. I když nemotorná chůva není ideálem ženské krásy, ve filmu si s ní užijeme spousty zábavy a nakonec dojde možná i na ten happy end. I když, kdo ví?

Podívejte se na videoupoutávku:

Ne vždycky ale vypadají muži převlečení za ženy jako stará babča. Teď se pojďme podívat na chlapy v sukních, kterým to v silonkách a s vyššími podpatky vcelku seklo.

Co třeba Tootsie? Tedy vlastně Dustin Hoffman, kterému ve stejnojmenném filmu nechtěli dát práci jako muži a nezbylo mu tedy nic jiného než skočit do ženských šatů. Jeho Dorothy Michaelsová se stane nejen miláčkem celé Ameriky, ale i královnou srdcí mnoha Američanů.

Kdo by si nevzpomněl na vnitřní drama, kdy Michael, vydávajíc se ovšem za Dorothy, řeší bídnost partnerských vztahů se svojí nejlepší kamarádkou, kterou ale jako muž vášnivě miluje. A do toho její otec, který zase miluje Dorothy! Tohle přece nemůže dobře dopadnout.

Dustin Hoffman jako Dorothy Michaelsová.

V některých filmech si natáhly spodničky rovnou dvě kočky. Nebo spíš kocouři? Ale i když jim to vážně slušelo, vedle největší sexbomby všech dob neměli šanci. Ano, mluvíme o filmu Někdo to rád horké, kde se do šatů, paruk a kloboučků oblékli Tony Curtis a Jack Lemmon. V nočních košilkách vypadali sice fakt dobře, ale uznejte sami, že největším lákadlem byla stejně blonďatá Marylin Monroe.

Tony Curtis, Jack Lemmon a božská Marylin - silná trojka filmu Někdo to rád horké.

Převlek svůj účel splnil, z města se jim uniknout povedlo a ještě si užili spoustu legrace. Pamatujete si na legendární scénu na jachtě, kdy se Daphne v podání Jacka Lemmona snaží uniknout projevům lásky milionáře?

Jako mužům jim to asi sluší víc, nemyslíte?

Ani český rybníček naštěstí není o tento fenomén ochuzen. A ještě když má ztvárnění ženy na svědomí Lubomír Lipský, je o porci humoru postaráno. Ženský převlek si střihl rovnou dvakrát. Poprvé v divadelní adaptaci románu Charleyova teta. Kromě tradičních peripetií vyplývajících z podstaty převleku muže za ženu je postava tetičky okořeněna ještě skutečností, že žije v Brazílii. Slovy Lubomíra Lipského: "Já jsem Charleyova teta z Brazílie, pravlasti opic." Podruhé se jako žena objevil v cirkusové komedii Šest medvědů s Cibulkou.

V Divadle Na Jezerce v Charleyově tetě exceluje Lubomír Lipský dodnes.Foto: Archiv Divadla Na Jezerce

Není se čemu divit, že občas filmaři vyšlou herce na zkušenou do světa žen. Ostatně, jakého chlapa by nezajímalo podívat se na svět z ženské perspektivy. Vzpomeňte si třeba na průšviháře Mela Gibsona. Ač ho známe spíš z rolí ryzích „chlapáků“ ze série Smrtonosná zbraň nebo Statečného srdce a nezakl se ani Umučení Krista, jež dokonce režíroval, i on pronikl do tajů ženství. Zatím jen na stříbrném plátně – a výsledkem byl film Po čem ženy touží. Jeho šovinistický Nick, který po zásahu elektrickým proudem začíná slyšet, co si ženy doopravdy myslí, najednou poznává, že nemá ve skutečnosti tak pěkný zadek a že vytrhávat si chlupy na nohách voskem je dost bolestivá záležitost.

Mel Gibson objevuje ženský svět.

Inu, být ženou je holt řehole. Přesvědčte se o tom v sobotu večer ve 21.20 na Prima family s filmem Táta v sukních.

 

reklama