Když v Midsomeru dostanete šach mat, vražda visí ve vzduchu

Vraždy v Midsomeru XV. - epizoda 5 Foto: Vraždy v Midsomeru XV. - epizoda 5Foto: All

Po více než ročním kómatu vydá dívka důležité svědectví. To rozpoutá krvavou lázeň. Inspektor Barnaby pochopí, že hraje šachovou partii s vrahem. Dokáže ho ale porazit, když ten už má naplánován svůj tah a jen tak se ho nevzdá? V pátek na Prima family ve 20.15 zapněte Vraždy v Midsomeru.

Mladou dívku před více než rokem někdo napadl. V důsledku toho upadla do bezvědomí a až nyní se ze svého stavu probírá. Policie tak získává naději, že zjistí, kdo byl oním útočníkem. Než je ale svědkyně dovede na stopu, umírá mnoho lidí.

 

Prvním z nich je šachový mistr, po něm dokonce dívčin otec. Má snad všechny útoky na svědomí jedna a ta samá osoba? Je viníkem milenec dívky, nebo měl někdo jiné důvody pro řezničinu?

 

To už zjistíte v novém díle detektivky Vraždy v Midsomeru v pátek ve 20.15 na Prima family.

Mimochodem, věděli jste, že zvláštní hudbu v úvodu seriálu má na svědomí neméně zvláštní hudební nástroj theremin? Vymyslel ho už v roce 1919 ruský fyzik Lev Sergejevič Těrmen. A čím že je tento nástroj tak zvláštní? „Hudebník“ se ho nijak nedotýká, ovládá ho pouze pohybem paží, dlaní a prstů a právě vzdálenost ruky a dvou antén ovlivňuje vlastnosti zvuku.

 

 

 

reklama