Kód dobrých filmů – PK

Prima kino - zastupce Foto: Prima kino - zastupceFoto: Prima

Pokud hledáte vodítko, podle kterého byste si vybrali dobrý film na víkendový večer, stačí se podívat do nabídky Prima kina. Podle tohoto kódu – jednoduché zkratky PK – poznáte, že bude vždy nějaký ten záživný snímek k dispozici.

Kupříkladu tento pátek se můžete nechat okouzlit tanečním uměním Richarda Gerea a Jennifer Lopezové ve filmu Smím prosit? Následovat bude thriller plný napětí Potomci lidí. V sobotu si připomeneme kultovní snímek Stmívání a hned po love story plné nebezpečí přitvrdíme. Film Kód smrti posune hranici napětí na nejzazší hranici. Budeme totiž s dvěma detektivy pátrat po úskočném sériovém vrahovi. Neděle bude alespoň od 20.00 patřit celé rodině. S komikem Benem Stillerem navštívíme již podruhé muzeum. Opět se můžete těšit na mnoho vtipných situací, které si pohrávají s dějinami snad celého světa. Pak už bude obrazovka patřit jen dospělým, i když se stále budeme pohybovat v oblasti historie. Ve filmu Past však půjde o loupeže vzácných artefaktů doplněné všudypřítomnou hrozbou dopadení.

 

 

Pátek 30. 11.

20:00 - Smím prosit?

Richard Gere při své každodenní cestě z práce míjí okna tanečního studia a v nich spatří půvabnou Jennifer Lopezovou. Jednoho dne se osmělí a zapíše se do jejích kurzů. Ovládne ho kouzlo mladé lektorky, nebo propadne jiné vášni – tanci? Americká romantická komedie (2004). Dále hrají S. Sarandonová, L. A. Walterová, S. Tucci a další. Režie P. Chelsom (103 min)

 

23:25 - Potomci lidí   

Na Zemi se už 19 let nenarodilo žádné dítě. Lidstvo ztratilo schopnost rozmnožování a společnost podléhá beznaději a anarchii. Celosvětovou neplodnost už může zvrátit snad jedině zázrak... Americko-britský thriller nominovaný na Oscara (2006) Hrají C. Owen, J. Mooreová, M. Caine a další. Režie A. Cuarón (105 min)

 

 

Sobota 1. 12.

20:00 - Stmívání 

Bella se stěhuje za svým otcem do malého deštivého městečka. V nové škole potká tajemného a okouzlujícího Edwarda. O něm a jeho rodině se povídají zvláštní věci, ale Bellu mladík i přesto neskutečně přitahuje. Postupem času začne mít podezření, že Edward není úplně obyčejný člověk... Americký film (2008). Hrají R. Pattinson, K. Stewartová, T. Lautner a další. Režie C. Hardwickeová (117 min)

 

22:50 - Kód smrti   

Detektiv Jakob Kong má rád tvrdší vyšetřovací metody a nemá rád předpisy. Zato je velmi úspěšný v dopadávání zločinců. Právě je spolu se svým kolegou na stopě sériovému vrahovi, kterému média přezdívají Krvák... Kanadsko-americký akční film (2008). Hrají S. Seagal, M. Filipowich, H. E. Dignardová a další. Režie J. F. King (93 min) (Premiéra)

 

 

Neděle 2.12.

20:00 - Noc v muzeu 2   

Noční hlídač Ben Stiller opustil bídně placenou práci a stal se žádaným vynálezcem. Přesto ho to táhne zpět do muzea, kde prožil neúžasnější noc svého života. Když zjistí, že byly jeho nejoblíbenější exponáty odvezeny do depozitáře v největším muzeu světa, vyrazí do Washingtonu za nimi. Tam ho spolu s obživlými přáteli čeká velké dobrodružství, při kterém se společně pokusí zachránit svět... Americká komedie (2009). Dále hrají O. Wilson, A. Adamsová, D. Van Dyke, R. Williams a další. Režie S. Levy (101 min) (Premiéra)

 

22:25 - Past   

Nepolapitelný lupič Robert McDougal ukradne ze soukromé sbírky Rembrandtův obraz. Virginia Bakerová, agentka pojišťovny, kde byl obraz pojištěn, nabídne svému šéfovi, že se ho při další akci pokusí dostat. V Londýně se jí podaří McDougala kontaktovat a začnou spolu připravovat loupež vzácné čínské masky... Německo-britsko-americký akční film (1999). Hrají S. Connery, C. Zeta-Jonesová, V. Rhames a další. Režie J. Amiel (109 min) (Premiéra)

reklama