Končí druhá řada Rizzoli a Isles: Přečtěte si, co jste o nich (možná) nevěděli

Končí druhá řada Rizzoli&Isles: Vraždy na pitevně Foto: Končí druhá řada Rizzoli&Isles: Vraždy na pitevněFoto: All

Druhá řada Rizzoli & Isles finišuje! Mauru a Jane v tomto díle čeká vyšetřování vraždy hasiče fingované jako nešťastná smrt v hořícím domě. Čeká na konci série překvapivý zvrat? Dříve než se s druhou sérií dnes ve 22.45 na Primě rozloučíte, mrkněte na pár zajímavostí týkajících se seriálu.

Královny femm slashe

Maura a Jane jako pár? V očích některých fanynek ano! Známá seriálová dvojka vévodí žebříčku oblíbenosti takzvaných femm slashových párů a jsou hrdinkami mnoha povídek a fanouškovských videí. Zajímavostí je i to, že na tento fenomén reagují i sami tvůrci seriálu a trailery k novým řadám jsou občas sestříhány tak, jako by na sebe Maura a Jane reagovaly jako partnerky.

A perlička? Mezi fanoušky se údajně uchytila i „nápojová hra“ spočívající v tom, že si divák dá panáka při každém náznaku vzájemných sympatií – například při doteku. V praxi to pak může vypadat tak, že je člověk namol po patnácti minutách.

Co pojí Kůstku a Mauru s Jane?

Co mají, krom brilantní inteligence a profesního zaujetí, společného Temperance Brennan s Maurou Isles a Jane Rizzoli? Všechny stvořily inteligentní a úspěšné spisovatelky, jež mají rozsáhlé zkušenosti i v jiném oboru.

Zatímco Kůstku napsala respektovaná antropoložka Kathy Reichs, Maura s Jane ožily na papíře (nebo v počítači?) spisovatelky a lékařky Tess Gerritsen. Thrillery z lékařského prostředí začala Gerritsen psát již v 90. letech, patoložka Maura a policistka Jane se však poprvé objevily až v knize Chirurg vydané roku 2001. Televizní seriál je knihami inspirován.

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně dnes ve 22.45 na Primě.

 

reklama