Lechtivé harašení duchovních ve filmu Rabín, kněz a krásná blondýna

Pž rabín, kněz Foto: Pž rabín, knězFoto: giphy.com

Chceteli se pousmát nad milostným soupeřením dvou nejlepších kamarádů, kteří se vzhlédli v jedné a té samé dívce, jste na správné adrese. Ve 21:30 se totiž ve neděli na Primě rozhoří vtipný boj mezi Benem Stillerem a Edwardem Nortonem, ve kterém se blýskne i Miloš Forman, a to jako kněz!

Kámoši na život a na smrt, tak by se dali pojmenovat Jake a Brian. Vyrůstali spolu a snad by je nikdy nic nerozdělilo, kdyby se do města nevrátila jejich kamarádka z dětství.

Oba se do ní zamilují a přátelství se mění v lítý boj o dívčí srdce. Je tu však háček, oba jsou tak trochu mimo klasickou milostnou hru, protože jeden je rabín a druhý kněz.

Edward Norton, který hraje kněze Briana, se rozhodl už v pěti letech, že se chce věnovat herectví a šel za svým snem hned, jak to bylo možné. Poprvé a opravdu velmi zazářil v roce 1996 v thrilleru Prvotní strach, kde ztvárnil postavu schizofrenického mladíka. Ještě v tom samém roce se objevil ve Formanově trháku Lid versus Larry Flynt.

Podívejte se na ukázku:

Dnes je z něj velmi uznávaný herec, ale také režisér a scénárista. Ostatně romantickou komedii o boji mezi rabínem a knězem si vzal pod svá režijní křídla a tento režijní debut se mu opravdu podařil.

Roli kněze si ale nenechal ujít, a jde mu pěkně! A proč by nešla, když na faře spolupracuje s druhým starším a zkušenějším knězem, kterého hraje Miloš Forman. Ve filmu má ale slavný český režisér příjmení Havel. Kdo ví, jak přesně došlo k obsazení Miloše Formana do menší role. Že by se mu Edward chtěl revanžovat za skvělou roli ve filmu Lid versus Larry Flynt?

 

Ben Stiller se s českým režisérem o faru dělit nemusí, předvede se nám totiž jako rabín. Jak už to u něj bývá zvykem, nebude nouze o komické grimasy a hlavně situace, ve kterých umí bezvadně improvizovat. S Edwardem Nortonem si může podat pomyslně ruce, protože, i když je u nás známý především jako herec, už si vyzkoušel u filmu a televize snad všechny významější tvůrčí pozice od psaní scénářů a režii až po produkci. Měl také svou vlastní televizní show.

Nic nového pod sluncem. Už kvůli Heleně vznikla válka Foto:

Není tedy divu, že se mu časem nalepily na konto komedie pro jeho styl herectví jak dělané. I v Rabínovi, knězi a krásné blondýně září. Kritici chrlili pochvaly na jeho herectví a neotřelé kreace v komických situacích.

V neděli vá stedy od 21:30 čeká vtipná podívaná s lechtivou zápletkou, která je jako dělaná pro příjemný večer.


 

reklama