Lékaři ji už nechtěli operovat, Nemocnice Motol nádor na plicích úspěšně odstranila

Ve čtvrtek ve 20.15 na Primě uvidíte další příběhy přímo z Nemocnice Motol bez příkras. Tentokrát uvidíte medicínský zásah do největšího strašáku - rakoviny. Profesor Leschke se rozhodl v případě pacientky operovat nádor na plicích ihned.

Co vše je v dnešní medicíně možné, komu lékaři za použití nejnovějších metod dokážou pomoci? Skutečný život, skutečné případy, skuteční lékaři, skutečná nemocnice. Ve čtvrtek 21. dubna v dalším díle cyklu Nemocnice Motol ve 20.15 na Primě se diváci podívají mimo jiné na chirurgickou kliniku, kde budou lékaři odstraňovat plicní nádor.

Jak zachránit pacientku s obrovským nádorem

Paní Věře Kokštejnové je 64 let a lékaři u ní objevili velký nádor na plicích, který prorůstá do bránice a k srdci. Profesor Lischke se rozhodne pro rychlou a radikální operaci. Pro náročný zákrok je připraven i mimotělní oběh, ten ale nakonec není potřeba. Lékaři pacientce odstraní nádor i s bránicí, místo které našijí speciální síťku.

„Odstranili jsme část plic – dolní lalok s nádorem, který vrůstal do srdce a do bránice. Museli jsme tedy resekovat i bránici a část levé srdeční síně. Nádor byl lokálně pokročilý, ale věděli jsme, že se nerozšířil do lymfatických uzlin. Pak je třeba udělat maximum a opravdu vše, aby bylo možno nádor chirurgicky odstranit. Defekt v bránici je potřeba zavřít a k tomu používáme speciální síťku, která je pevná a je organismem velmi dobře tolerována,“ uvádí prof. MUDr. Robert Lischke z III. chirurgické kliniky.

Profesor Lischke se rozhodl pro rychlou operaci Foto: Profesor Lischke se rozhodl pro rychlou operaciFoto: archiv Prima

DÍLY NEMOCNICE MOTOL MŮŽETE SLEDOVAT NA PRIMA PLAY

Stav paní Věry se po operaci postupně zlepšil, po odpojení od ventilace byla z JIP přeložena na standardní pokoj. Rekonvalescence u ní probíhala dobře, a tak ji lékaři propustili domů. „Úspěšně absolvovala onkologickou léčbu po operaci. Nedávno jsme spolu mluvili a je zcela spokojená,“ dodává profesor Lischke.

Skuteční pacienti, opravdoví lékaři, odhalení i těch nejtěžších diagnóz, včetně unikátních záběrů z operačních sálů.

Další díl cyklu Nemocnice Motol již ve čtvrtek 21. dubna ve 20.15 na Primě.

Článek

Podle lékařky se Terezka během celé léčby chovala statečně Foto:

Nemocnice Motol: Jak malá bojovnice vyhrála nad leukémií?

Nemocnice je místo, kde se setkávají nejen starší pacienti, ale i malé děti. Ve čtvrtečním dílu Nemocnice Motol uvidíte boj ze zákeřnou leukémií pětileté Terezky. Další...


Článek

Pacientka Linda Bošková a MUDr. Lucie Šrámková Foto:

Vyléčíme 80 % dětí s rakovinou, teď je potřeba se zaměřit na následky po léčbě, říká MUDr. Šrámková

Televizní cyklus Nemocnice Motol ve čtvrtek ve 20.15 představí případ mladé dívky, jež trpí leukémií. V Čechách onemocní rakovinou 350 dětí ročně. I když jsou čísla...

DÍLY NEMOCNICE MOTOL MŮŽETE SLEDOVAT NA PRIMA PLAY

Článek

Nemocnice Motol - vpáčený hrudník před/ po Foto:

Magie medicíny: Jak se lékaři Nemocnice Motol vypořádali s vpadlým hrudníkem chlapce?

Každý čtvrtek můžete sledovat lékaře z Nemocnice Motol, jak zachraňují životy nebo zlepšují jejich úroveň. Takovým případem je vrozená vada Jena, jenž se se svým vpadlým...

Podívejte se na tiskovou konferenci o pořadu Nemocnice Motol:

 

reklama