Many, Diego a Sid jsou zpátky s filmem Doba ledová 2 – Obleva

Doba ledová 2 - Obleva Foto: Doba ledová 2 - OblevaFoto: All

Po sobotním obědě se ve 13:45 hezky usaďte k obrazovkám. Prima bude vysílat pokračování oblíbeného animáku Doba ledová, tentokrát s podtitulem Obleva.

Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva, a pokud zvířata nestihnou přejít na konec údolí, kde má čekat velká loď, všichni se utopí. Zachránit se samozřejmě chtějí i staří známí mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Všichni tři se něčím trápí. Many je přesvědčen, že posledním svého druhu, Sida mrzí, že ho nikdo nerespektuje a Diego, ten se sice navenek ničeho nebojí, ale zevnitř ho sžírá strach z vody. Neumí totiž plavat, ale tuhle skutečnost se snaží před svými přáteli utajit.

Po cestě se skamarádí s dvěma vačičáky a jejich „sestrou“ Ellie. Many se raduje, Ellie je mamutice jako vyšitá. Má to ovšem jeden malý háček – Ellie je přesvědčená, že je vačice, a nenechá si to jen tak vymluvit. Když už to konečně pochopí, že vačice asi vážně není, objeví se další problém – S Manym nechce nic mít. A aby toho nebylo málo, zdá se, že naši poutníci nedojdou cíle. Vypadá to, že uvízli na plujícím ostrůvku.

O filmu jste určitě nevěděli:

  • Animace zabrala relativně málo - osm měsíců.
  • Pro kinodistribuci připravili tvůrci filmu i scénku, ve které Sid prosí diváky, aby si vypnuli své mobilní telefony.
  • Producent filmu a režisér předchozího filmu Chris Wedge v obou filmech "namluvil" postavu veverky Scrata.
  • Tržba osminásobně převýšila osminásobek rozpočtu filmu. Společně se snímky Hledá se Nemo a Úžasňákovi patří k vůbec nejúspěšnějším animovaným snímkům, co se tržeb týče.
  • Všechny dabéři animovaných postav byly vybrány až po vytvoření postav. Až na jednoho – že bude mít mamutice hlas rapperky a herečky Queen Latifah, to bylo jasné už od začátku filmu.
  • Stejně jako v prvním díle jsou závěrečné titulky doprovázené malůvkami, které nakreslily děti zaměstnanců Blue Sky, animačního studia, jenž Dobu ledovou stvořilo.

Nalaďte se na zimní notu s rodinným animákem Doba ledová 2 - Obleva v neděli ve 13:45.

 

 

reklama