Martin a Venuše: Komedie o rodině a vztazích míří do kin

Martin a Venuše - Marek Taclík a Kristýna Boková  Foto: Martin a Venuše - Marek Taclík a Kristýna Boková Foto: All

Že jsou ženy z Venuše a muži z Marsu potvrzuje nový český film Martin a Venuše. Dokáže se svou prací pohlcený muž převtělit na měsíc do role, kterou v rodině běžně zastává jeho žena a postarat se sám o své děti? Takovou zkoušku odstartuje jedna nevinná sázka.

Příběh začíná několik lety zpátky na vernisáži obrazů, kdy se mladá a nadějná výtvarnice Vendula (Kristýna Boková) seznámí s Martinem (Marek Taclík). Po čase už mají dvě dcery předškolního a chlapečka v batolecím věku. Martin buduje kariéru ve firmě vyvíjející hračky, zatímco Vendula se oddaně stará o rodinu a už si ani nepamatuje své výtvarné počiny začínající malířky. V rodinném kolotoči a návalu každodenních povinnost se postupem času odnaučili vnímat jeden druhého a vzájemné potřeby. Každý dělá pro rodinu maximum, ale zároveň se cítí nedoceněný tím druhým.

Exkluzivní rozhovor s hlavními představiteli Kristýnou Bokovou a Markem Taclíkem ZDE

Podívejte se na film o filmu:

 

Události naberou spád uzavřenou sázkou, kdy se Martin zaváže postarat se o děti a domácnost po dobu jednoho měsíce, protože je přesvědčen, že to vlastně není vůbec těžké. Děti mu ale jeho snahu dokáží náležitě zpestřit a tak nastane kolotoč humorných i nečekaných událostí. Neobvyklá zkušenost Vendulu a Martina pomyslně vrátí zase na začátek jejich vztahu, znovu si začnou vážit jeden druhého a navzájem se respektovat.

Rozhovor s dětskými hrdinkami filmu Martin a Venuše ZDE

„Hlavní postava našeho filmu je táta od rodiny. Nejprve jsme zvažovali obsazení ve stylu James Bond, ale pak nám došlo, že táta není vždy štíhlý krasavec s nadpřirozenými schopnostmi. I proto padla volba s hlavní rolí na Marka Taclíka. Je to skvělý herec a velký profesionál. Ve filmu je v úvodní scéna, kde jsou naši hrdinové o sedm let mladší. Proto jsme provedli proměnu našeho " táty Martina". Za pomoci stylistů diváky přesvědčíme, že i „taťka“ může být fešák. Marek Taclík nás všechny překvapil, jaký je profesionál, sám se rozhodl, že pro roli sundá několik kilogramů,“ přibližuje Adam Dvořák, jeden z producentů filmu.

Rozhovor s režisérem filmu Jiřím Chlumským ZDE

Podívejte se na trailer k filmu:

 

Film vznikl loni na podzim a natáčel se rovných 40 dní. Režisér Jiří Chlumský se ujal scénáře mladých autorek Kristiny Dufkové a Andrey Jarošové s nadšením. „Uvědomil jsem si, že spoustu podobných situací jsem také zažil, jen si je už nepamatuju. Scénáristky jsou mladé tak čerpaly ze svého dětství, navíc jedna pracovala jako au-pair, tak má s dětmi bohaté zkušenosti,“ vysvětluje režisér.

Perličky ze zákulisí natáčení filmu ZDE

Podívejte se na bohatou fotogalerii z natáčení:

 

Vedle Marka Taclíka a Kristýny Bokové si ve filmu zahráli Zuzana Stivínová, Jan Budař, Tomáš Hanák, či Tomáš Matonoha. Hudbu k filmu složil Michal Hrůza a dvě ústřední písně nazpíval s Klárou Výtiskovou.

„Myslím, že každý si v příběhu najde to své a každý bude mít pocit, že už něco podobného prožil. Věříme, že náš film Martin a Venuše bude tím, na který budou lidé chodit, aby se pobavili a nalezli i inspiraci,“ dodává Adam Dvořák.

Film Martin a Venuše přichází do kin 7. března 2013 a bude tak dárkem nejen pro všechny ženy k jejich svátku, ale i inspirací pro odvážné muže.


Podívejte se na videoklip k titulní písni filmu - Michal Hrůza a Klára Vytisková - Duše do vesmíru:


reklama