Blázni jdou Nicholsonovi skvěle. Dokáže vám to v Kurzu sebeovládání

Kurz sebeovládání Foto: Kurz sebeovládáníFoto: All

Kdo by si dokázal představit lepšího a zároveň šílenějšího blázna, než je Jack Nicholson? Ať už se snaží rozsekat sekyrou svou manželku nebo neuroticky řve, role "magorů" mu prostě sednou. Přesvědčte se o tom na Primě v pátek ve 22.45.

Ve filmu Kurz sebeovládání se charismatický Jack Nicholson dostává na druhou stranu svých obvyklých rolí. Ztvárňuje terapeuta, jenž učí své klienty zvládat návaly vzteku. V roli pacienta, plachého dobráka, který se do kurzu sebeovládání dostane kvůli incidentu v letadle, se objeví Adam Sandler. Nebyl by to ale Jack Nicholson, kdyby jeho postava byla úplně normální. Dokonce se nastěhuje ke svému pacientovi domů, kde na něj neustále dohlíží.

Jak dobře znáte filmy s Jackem Nicholsonem? Otestujte se v našem KVÍZU ZDE

Nečekejte žádné drama ani psychologickou podívanou, ale šílenou komedii, u které si nejen odpočinete, ale opravdu se pobavíte. Jack Nicholson se kvůli tomuto filmu navíc vůbec neholil a nestříhal několik týdnů. Opravdu se tedy máte na co těšit.

Film natočil r. 2003 režisér Peter Segal. Foto: Film natočil r. 2003 režisér Peter Segal.Foto: All

Další role šílenců

Nicholson má ve své herecké filmografii rolí šílenců opravdu požehnaně. Vedle agresivního spisovatele, který má v plánu povraždit svou rodinu v hororu Osvícení, nebo protivného dědka v komedii Lepší už to nebude nemůžeme nezmínit „záporáka“ Jokera z kultovního Batmana. V tomhle filmu má za lubem ovládnout celé městečko Gotham poté, co „nešťastnou náhodou“ spadne do kádě s kyselinou.

Ve snímku Čarodějky z Eastwicku si zahrál dokonce samotného ďábla posedlého sexem a požitkářstvím. Ve Skryté identitě zase sadistického vůdce gangu, jehož životní styl dostane až na samé dno. Formanův oscarový Přelet nad kukaččím hnízdem je tak jedním z mála filmů, ve kterém je Jack Nicholson uvězněn v psychiatrické léčebně doopravdy neprávem.

Článek

Šest nejděsivějších tváří Jacka Nicholsona  – Vlk Foto:

6 nejděsivějších tváří Jacka Nicholsona

Slavný hollywoodský chlípák umí vyděsit v masce i bez ní.

Jestli máte občas taky problémy zvládat vztek, podívejte se na Jacka Nicholsona na Primě v pátek ve 23 hodin. Uvítá vás ve svém Kurzu sebeovládání.

reklama