Megafilm Den poté: Přežije lidstvo ledovou katastrofu?

Den poté Foto: Den potéFoto: All

Na Zemi se schyluje ke strašlivé mrazivé bouři, která přinese nevídané ochlazení celé planety. A nikdo netuší, jaký bude Den poté. Na tenhle americký katastrofický film plný speciálních efektů a napětí se podívejte v sobotu večer ve 22.15 na Prima family.

Klimatolog Jack Hall zkoumá, jak tání ledovců způsobené globálním oteplováním ovlivňuje klima planety. Na mezinárodní konferenci varuje, že pokud lidstvo nepřestane Zemi znečišťovat, do sta let nastane nová doba ledová. Nikdo ze světových politiků mu ale nenaslouchá.

Nástup ochlazení na sebe nenechá dlouho čekat. Uspíší ho odtržení části ledovce a počasí na Zemi se začíná rapidně měnit. Japonsko zasypou kroupy velikosti tenisáků, v Indii začne sněžit a Los Angeles je zdevastováno sérií uragánů. Na Ameriku se blíží obří sněhové tornádo.

Jackův syn je i s kamarády v New Yorku na studentské soutěži. A právě nad New York se pomalu blíží hlavní oko mrazivého tornáda, uvnitř něhož může teplota spadnout až na 70 stupňů pod nulou. Domů se studenti nedokážou dostat, letadla nelétají, doprava nefunguje. Lidé se pokoušejí dostat na jih a umrzají ještě v ulicích

Den poté

Jack má jediné přání, dostat se za synem a zachránit ho. Sam a jeho kamarádi zase musejí přežít strašlivý mráz. Podaří se jim to? Dočkají se zítřka a pozítří?  


Věděli jste, že…Film je napěchovaný spoustou počítačových triků. Odhaduje se, že se na něm podílela až tisícovka programátorů a „digitálních umělců“. Více než rok na filmu pracovalo 9 studií na speciální filmové efekty. A vy určitě oceníte, že i když budou filmoví hrdinové doslova mrznout před očima, sami můžete v teple chroupat brambůrky.

  •  V tomto filmu zmrzne celá britská královská rodina, když ji piloti RAF evakuují ze skotského sídla. Vrtulníky vletí do oka ledového hurikánu, havarují a královna i všichni ostatní okamžitě umrznou.
  • Hlavní hrdinové filmu jsou studenti střední školy, v původním scénáři to měly být jedenáctileté děti. Protože však režisér Roland Emmerich chtěl, aby hlavní roli studenta Sama hrál Jake Gyllenhaal, musel hlavní hrdiny trochu postaršit. Ve filmu je jim nakonec 17.
  • Film byl natočen za 125 milionů dolarů, celosvětově ale vydělal 544 milionů dolarů
  • Je to už potřetí, co režisér Emmerich „zničil“ New York. Předtím se tak stalo v jeho filmech Godzilla a Den nezávislosti.

 

 

Na Den poté se podívejte na Prima family v sobotu ve 22.15.

 

Máte chuť na další porci katastrof? V tom případě laďte Prima family!

 

V pátek ve 23.25 se můžete kouknout na Krvavý příliv. Akční drama s Denzelem Washingtonem a Genem Hackmanem vás zavede na palubu nukleární ponorky, jejíž jaderný potenciál může snadno rozpoutat třetí světovou válku. V atmosféře napjatých vztahů mezi Ruskem a Amerikou houstne i vztah mezi kapitánem a jeho zástupcem. Začína boj nejen o kapitánský můstek.

A pokud vás nezaujalo vojenské drama, co sáhnout po ověřeném svalovci Sylvesteru Stallonovi a katastrofickém thrilleru Denní světlo? Výbuch toxického odpadu způsobí zavalení tunelu spojujícího dvě části New Yorku. Vyděšená skupina lidí, která katastrofu přežije, se ocitne v pasti mezi ohněm s jedovatými zplodinami a vodou řeky Hudson zaplavující podzemí… V neděli ve 22.20 se dozvíte, jestli Stallone dokáže odvrátit neodvratitelné.

Věděli jste, že…

reklama