Michelle Pfeiffer zvládne jako ambiciózní kantorka nejen partičku výrostků

Snímek Nebezpečné myšlenky zavede diváka mezi nepřizpůsobivé studenty Foto: Snímek Nebezpečné myšlenky zavede diváka mezi nepřizpůsobivé studentyFoto: All

Nedělní film podle skutečné události dostane Michelle Pfeifferovou do nečekaně nebezpečné situace. Nahlédněte do prostředí školy, kde známky nic neznamenají a pojmy život a smrt nabývají tíživě reálnou podobu, s filmem Nebezpečné myšlenky. V neděli ve 23.35 na Primě.

Dostat se mezi hordu nebezpečných výrostků, získat si mezi nimi respekt a ještě jim přiblížit krásu literatury? Nemožné! Nová učitelka s nevšední minulostí Michelle Pfeifferová však není ochotná se jen tak vzdát. Film nám tak nabídne mnoho dramatických okamžiků, kdy tato křehká herečka stane jak proti armádě rozjívené mládeže, tak i proti svým úzkoprsým nadřízeným a kolegům.

Slavná Michelle se ve snímku dostane do „ráje gangsterů“ – tak prostředí trefně nazval zpěvák-raper Coolio ve svém hitu Gangsta's Paradise. Mimo jiné právě tato píseň vyhrála rok po uvedení filmu do kin (1996) cenu hudební televize MTV za nejlepší rapové video i nejlepší hudební video vytvořené z filmu.

Jak vidno, hereččin skvělý výkon dokázal prodat i velmi odvážnou píseň. Není divu, Michelle v Nebezpečných myšlenkách okouzluje vedle své nestárnoucí krásy i důkladným prožitkem náročného údělu učitelky, proti níž se takřka vše spiklo. V kritických sloupcích amerických časopisů pak hereččin výkon zazářil nad všechny ostatní a pomohl vynést film z moře podobných „školních“ příběhů na výsluní diváckého zájmu. Určitě to za to stálo. Nejde totiž o nějakou smyšlenou „story“ ze scénáristické kanceláře, ale o zpracování skutečného lidského příběhu LouAnne Johnsonové!

Michelle Pfeiffer jako ambiciózní učitelkaMichelle Pfeiffer jako ambiciózní učitelka

Tato dáma si své školní „peklo“ prožila o šest let dříve, než byly podle její knihy Nebezpečné myšlenky natočeny. I když se za katedrou ocitla hned potom, co odešla jako „mariňák“ ze služeb armády USA, i tak pro ni byl nástup mezi nezvladatelnou mládež nečekaně silná káva. Její literární svědectví pak bylo natolik otevřené, že se jím tvůrci nechali inspirovat i k natočení televizního seriálu.

Snímek Nebezpečné myšlenky vysílá Prima v neděli ve 23.35.

reklama