Milá mami, Moje letní prázdniny se trochu zvrtly... Píše Mel

Moje letní prázdniny - Obrázek 7 Foto: Moje letní prázdniny - Obrázek 7Foto: archiv Prima

Vězeňské drama, lupičský thriller, moderní western, stylová gangsterka, černá komedie kořeněná cynickými hláškami,... Vyberte si! A dívejte se na Primu!

Mel Gibson je pořád borec. Tady si zahrál hrdinu ve stylu eastwoodovských westernů – nečitelného ranaře a velkého mazáka, pro kterého ani pistole u hlavy či játra mimo tělo nejsou důvodem k panice. Nepřátele likviduje zcela chladnokrevně a ještě stíhá všechno kolem komentovat svým typickým suchým humorem.

Moje letní prázdniny - Obrázek 13 Foto:

Fandové Mela zaplesají a ostatní se určitě neurazí. Ať už je totiž Gibsonova mediální pověst jakkoli pošramocená, Moje letní prázdniny stojí a padají na něm – na jeho rošťáckém kukuči a schopnosti poradit si stylově s každým problémem. A stojí si nad očekávání dobře.

Moje letní prázdniny - Obrázek 11 Foto:

Příběh nás zavede do Mexika, respektive do mexického vězení, které ve stylu toho z Prison Break funguje jako takové menší město s vlastní samosprávou, pravidly a jasně danou hierarchií zlosynů. Není to ovšem žádná selanka, jak by se na první „poslech“ mohlo zdát.

Ještě předtím jsme ale svědky toho, jak se Melovi podaří ukrást pořádný balík peněz. Tak velký, že by mu stačil na doživotní prázdniny strávené na pláži s tequillou v ruce, cigárkem v koutku úst a lepými ženami všude kolem, jenže! V průběhu šílené honičky s pohraniční stráží skončí jeho auto i s ukradenými miliony na střeše těsně za mexickou hranicí a to je problém. Náš gringo je sebrán zkorumpovanou mexickou policií, obrán o svůj lup a vržen do „vězení“ – nebezpečného světa jménem El Pueblito, kde zvlášť pro cizince není lehké přežít. Naštěstí se tu ale Mel skamarádí s desetiletým klukem a jeho krásnou maminkou a věci hned dostanou přívětivější ráz. Ovšem ne na dlouho. Situace se začíná vyostřovat, bossové chtějí zpět své peníze a je jen na gringovi, jak se s tím vším (a všemi) popere.

Dívejte se v pondělí ve 23.45 na Primu.

Věděli jste, že...

  • Při natáčení v Mexiku se Mel Gibson dozvěděl, že jeden ze starších mexických herců komparzu trpí rakovinou. Gibson zkontaktoval amerického velvyslance, zařídil muži vízum a dostal ho na kliniku pro alternativní léčbu této choroby v Arizoně.
  • Pokud jste Melovi fandové, nejspíš vám neujde nápadná podobnost se snímkem Odplata. V obou hraje Mel Gibson zloděje a oba provází svým vyprávěním. V Mých letních prázdninách se navíc zmíní o tom, že byl jednou ženatý, ale jeho družka utekla s jeho bývalým parťákem, což se přesně stalo v Odplatě. Mnozí tedy považují „Moje prázdniny“ za neoficiální pokračování Odplaty.
  • V krátkém sestřihu o tom, jak se film natáčel, se Gibson (mimojiné i scenárista a částečný producent) svěřil s tím, že před začátkem natáčení požádal Steva Jobse, aby si ve filmu zahrál malou roli. Ten tomu byl nejdříve pozitivně nakloněn, ale nakonec odmítl s tím, že přece jen není žádný herec.

reklama